Szanowni Państwo,

w świetle ostatnich wydarzeń i rozmów w przestrzeni publicznej na temat sytuacji finansowej Szpitala pragniemy jako Rada Nadzorcza wyjaśnić istotne kwestie związane z zarządzaniem Szpitalem. Pojawiające się informacje dotyczące sytuacji finansowej Szpitala w zdecydowany sposób pomijają istotne osiągnięcia oraz wysiłki, jakie podjęto w celu poprawy standardów funkcjonowania placówki i przede wszystkim w sposób niewłaściwy oceniają zarządzanie finansami spółki.

Szpital, pod kierownictwem Pani Prezes Doroty Konkolewskiej, osiągnął szereg pozytywnych wyników. Placówka od początku kadencji Pani Prezes poddawana jest dogłębnym analizom, które potwierdzają właściwy kierunek wprowadzanych zmian. Realizowane działania mają na celu poprawę jakości opieki medycznej oraz efektywnego zarządzania placówką.

Otrzymanie choćby akredytacji dla Szpitala jest zasadniczym potwierdzeniem wysiłków Zarządu. Ten fakt stawia dziś nas w gronie placówek o najwyższych standardach. Inwestycje w nowoczesny sprzęt medyczny, modernizacja i poprawa stanu infrastruktury oraz nowe pomieszczenia dla specjalistycznych gabinetów to istotne kroki w kierunku zapewnienia kompleksowej opieki medycznej dla mieszkańców.

Jako Rada Nadzorcza, organ nadzorujący i monitorujący placówkę, zapewniamy, że plany finansowe w latach 2017- 2023 zostały zrealizowane zgodnie z ustalonym harmonogramem, dopłaty i dokapitalizowania z budżetu Miasta Świnoujście były zaplanowane i nie przekroczyły ustalonej wysokości.

Priorytetem jest zapewnienie kompleksowej, wysokiej jakości opieki medycznej dla każdego pacjenta. Pragniemy podkreślić, że Zarząd Szpitala poradził sobie bardzo dobrze z wszelkimi postawionymi przed nim wyzwaniami, co przyczyniło się do osiągnięcia założonych celów.

Z wyrazami szacunku,

Przewodniczący Rady Nadzorczej Szpitala w Świnoujściu