BIPBIP

Mobilny Punkt Pobrań dla pacjentów


TESTY PCR. Cena: 400 złotych

Lekarz podstawowej opieki zdrowotnej będzie mógł wystawić skierowanie na pobranie wymazu.

W 8. dniu kwarantanny otrzymacie Państwo SMS z informacją o kontakcie z lekarzem. Jeśli w wyniku teleporady lub wizyty domowej lekarz POZ uzna, że wystąpiły u Państwa objawy charakterystyczne dla COVID-19, może wystawić skierowanie na zrobienie testu. Lekarz zawiadomi też o tym sanepid.

Lekarz POZ może też skierować na test wcześniej, jeśli źle się Państwo poczujecie.

Potrzebujecie Państwo wyników do pracy, do sanatorium? Można zrobić test w mobilnym punkcie pobrań zlokalizowanym w Szpitalu Miejskim im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o.

Uwaga! do badania potrzebny dokument ze zdjęciem i  nr PESEL.

Mobilny Punkt Pobrań (MPP) znajduje się przy bocznej bramie prowadzącej na teren Szpitala, od ul. Jana z Kolna (od strony parkingu Szpitala) - kontener.

Obowiązuje telefoniczna rejestracja - nr tel. do koordynatora 504-470-694, czynny w godz. 08.00-15.00 i umówienie się na konkretny dzień i godzinę pobrania wymazu we wszystkie dni tygodnia:

od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 10.00

sobota i niedziela: od godz. 7.30 do 9.30

Uwaga! O wynikach badań możemy dowiedzieć się także telefonicznie pod wspomnianym numerem telefonu, w godz. 8.00-15.00. Jeżeli potrzebują Państwo wyników wcześniej, to prosimy zgłaszać ten fakt podczas rejestracji.

Wpłaty należy dokonać na konto:

PKO Bank Polski  PL 58 1440 00030000 0000 1032 5781

Tytuł wpłaty: imię i nazwisko oraz adres zamieszkania osoby badanej.

*Jeśli faktura ma być wystawiona na firmę w treści przelewu należy wskazać numer NIP firmy.

Badania komercyjne wykonywane są wg cennika Szpitala.


Szybkie testy na wykrywanie antygenu SARS-CoV-2 . Cena: 80 złotych.

Badanie jest szybkim testem przesiewowym, wykrywającym obecność antygenów wirusa SARS-CoV-2 w wymazie z nosogardzieli u osób, które spełniają kryteria kliniczne i/lub epidemiologiczne COVID-19. Badanie pomocne jest we wczesnej diagnostyce zakażenia koronawirusem. Wynik można otrzymać zaledwie w ciągu kilkudziesięciu minut od wykonania wymazu. Test stanowi szybkie narzędzie diagnostyczne aktywnej infekcji COVID-19 i umożliwia tym samym szybkie wdrożenie obowiązujących procedur postępowania z chorymi na COVID-19.

Test cechuje się wysoką swoistością diagnostyczną. Oznacza to, że dodatni wynik z wysokim prawdopodobieństwem wskazuje na aktywną infekcję wirusem SARS-CoV-2. Ograniczona czułość testu powoduje jednak, że wynik ujemny nie wyklucza ze stuprocentową pewnością aktywnej choroby. Wyniki ujemne nie wykluczają zakażenia SARSCoV-2 i nie mogą być stosowane jako wyłączna podstawa leczenia lub innych decyzji terapeutycznych. Wyniki ujemne muszą być połączone z obserwacjami klinicznymi, historią pacjenta i informacjami epidemiologicznymi, potwierdzone testem RT-PCR.

 

Interpretacja testu antygenowego

Występowanie objawów wskazujących na COVID-19

 

Wynik testu antygenowego

 

Interpretacja

 

+

- (ujemny)

konieczne potwierdzenie testem RT-PCR

 

 

+

 

+ (dodatni)


rozpoznanie COVID-19

 

 

Cena badania: 80.00 zł

Należy zapłacić na miejscu - gotówką lub kartą. 

GDZIE I KIEDY PRZYJŚĆ?

W kontenerze obok laboratorium wykonujemy wspomniane szybkie testy antygenowe. Próbki pobieramy w godzinach od 10 do 12 przez siedem dni w tygodniu. Od 1 lipca próbki będziemy pobierać od godz. 10 do 11. Na badania nie trzeba się rejestrować. Wystarczy przyjść i ustawić się w kolejce. UWAGA! Należy mieć ze sobą dokument tożsamości.

 

 

 

Strona internetowa Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu wykorzystuje pliki cookie do obsługi strony oraz celów statystycznych. Korzystanie z witryny jest
jednoznaczne z zaakceptowaniem umieszczenia plików cookies w Pani(a) urządzeniu końcowym. W każdym momencie można zmienić te ustawienia.   Akceptuję