Liczby nie kłamią, choć w tej sytuacji wolelibyśmy, żeby było inaczej. Każdego roku złowrogą diagnozę „rak” słyszy blisko 160 tysięcy Polaków, a niespełna 100 tysięcy chorych umiera.

Profilaktyka, profilaktyka, profilaktyka – dzisiaj, gdy obchodzimy Światowy Dzień Onkologii, wybrzmiewa to szczególnie donośnie. Wśród tych okrutnych statystyk kryje się bowiem dobra wiadomość. Nie każda diagnoza jest wyrokiem śmierci, a zdrowe oraz odpowiedzialne funkcjonowanie niejednokrotnie pozwala ograniczyć, a nawet i wyeliminować ryzyko zachorowania. Co kryje się pod formułą „zdrowe oraz odpowiedzialne funkcjonowanie”? Poniższy link na to odpowie.

Światowy Dzień Onkologii, 4 października 2021