„Tlen jest niezbędny do życia” – ten truizm w dobie pandemii, której końca wciąż nie widać, nabiera nowego znaczenia i większej niż dotąd wagi.

W marcu ogólnopolskie media obiegła szokująca wiadomość – w jednym z poznańskich szpitali zabrakło tlenu medycznego. Dwanaście osób przetransportowano do innej placówki, sześć zmarło. Czy z powodu tego zaniechania? Nie wiadomo, gdyż śledztwo wciąż trwa. Niezależnie jednak od ustaleń śledczych, faktem jest, że do takiej sytuacji nie miało prawa dojść.

Przewidywania nie są optymistyczne. Pytanie nie brzmi „czy”, ale „kiedy” nastąpi czwarta fala pandemii koronawirusa. Musimy być więc na nią gotowi. Z tego też względu we współpracy z firmą Messer Polska dokonaliśmy wymiany zbiornika na tlen medyczny. Choć ten „stary” nas nie zawiódł, dzięki czemu zdołaliśmy uniknąć poznańskiego dramatu, zdecydowaliśmy się na zbiornik aż trzykrotnie większy. To daje nam i Państwu odrobinę spokoju w tej z gruntu niespokojnej sytuacji.

Wymiana zbiornika na tlen medyczny, 8 września 2021