Na dzisiejszej sesji Rady Miasta radni jednogłośnie przegłosowali budżet na 2021 rok. Zgodnie z zapisami projektu uchwały na szpital przeznaczono ponad 7 milionów 667 tysięcy złotych. - To wsparcie, które zapewnia nam płynność finansową i możliwość dalszego rozwoju. Mamy komfort, którego nie ma wiele szpitali powiatowych na terenie naszego kraju - mówi Dorota Konkolewska, prezes Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły.

4,6 mln przeznaczono na wydatki bieżące naszej placówki, a 3 miliony to wydatki majątkowe, w tym milion złotych na realizację projektu w ramach wygranego przez nas Budżetu Obywatelskiego pn. „Ambulatoryjna diagnostyka obrazowa” oraz dwa miliony na podwyższenie kapitału spółki.

- Nie tylko mamy możliwość utrzymania naszej kadry medycznej, ale i otwierania nowych poradni, zakupu nowego sprzętu, dzięki któremu możemy zwiększać ofertę dla mieszkańców naszego miasta i regionu. Ten komfort mamy w sytuacji, gdy inne szpitale powiatowe likwidują swoje oddziały, borykają się z problemami finansowymi albo bronią się przed widmem likwidacji. W perspektywie kolejnych lat mamy ambitne plany. Wiemy, że wobec naszej placówki są duże wymagania, że jest sporo kwestii do poprawy, ale staramy się, żeby nasz szpital rozwijał się - mówi prezes szpitala.

W ostatnich latach nasza placówka przejęła niemal całą funkcję ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w mieście. Powstało kilka nowych gabinetów, np. chirurgii dziecięcej, kardiologii dziecięcej, alergologii dziecięcej, poradnia pulmonologiczna. Rozszerzamy ofertę usług w poradni kardiologicznej i pracowni gastroenterologicznej, a obecnie finalizujemy otwarcie tak potrzebnej nowej pracowni USG przy ul. Dąbrowskiego 4. Wyczekiwany sprzęt już do nas trafił.

Dodajmy, że podczas dyskusji nad uchwałą budżetową kilkakrotnie prezydent Janusz Żmurkiewicz oraz radni mówili o pracy naszego szpitala. Dziękujemy za każde dobre słowo, które usłyszeliśmy. Przede wszystkim zaś dziękujemy za zabezpieczenie środków dla szpitala na 2021 rok.