Szpital Miejski im. Jana Garduły zakończył rejestrację ogłoszonych przed południem 100 szczepień przeciw grypie dla seniorów. - Mamy już komplet zarejestrowanych na tę pulę szczepionek pacjentów. Nasza placówka czeka na kolejne. Niestety, nie od nas zależy, kiedy reszta szczepionek do nas trafi. Przypominamy, że zamówionych zostało 2200 sztuk - tłumaczą w placówce.

Przypomnijmy, że w ramach realizacji programu polityki zdrowotnej Gminy Miasto Świnoujście pn: ”Program szczepień ochronnych przeciw grypie dla mieszkańców miasta Świnoujście w wieku od 60 roku życia” zostało zamówionych 2200 szczepionek.

- Problem braku szczepionek dotyczy placówek medycznych w całym kraju. Regularnie dzwonimy do hurtowni. Do tej pory otrzymaliśmy 200 szczepionek. Pierwsze przeznaczyliśmy dla najstarszych mieszkańców naszego miasta. Zostało jeszcze 100 szczepionek. W poniedziałek rano podaliśmy informację o możliwości rejestracji na szczepienia i w przeciągu kilku godzin zarejestrowało się 100 pacjentów. Wiemy, że chętnych jest znacznie więcej. Czekamy na pozostałe szczepionki. Gdy tylko do nas trafią będziemy informować o tym naszych seniorów - tłumaczą w szpitalu.