Od czwartku (26 listopada 2020 roku) w Szpitalu Miejskim im. Jana Garduły wykonywane będą szybkie testy komercyjne do jakościowego wykrywania antygenu (Ag) SARS-CoV-2. Cena: 80 złotych.

Badanie jest szybkim testem przesiewowym, wykrywającym obecność antygenów wirusa SARS-CoV-2 w wymazie z nosogardzieli u osób, które spełniają kryteria kliniczne i/lub epidemiologiczne COVID-19. Badanie pomocne jest we wczesnej diagnostyce zakażenia koronawirusem. Wynik można otrzymać zaledwie w ciągu kilkudziesięciu minut od wykonania wymazu. Test stanowi szybkie narzędzie diagnostyczne aktywnej infekcji COVID-19 i umożliwia tym samym szybkie wdrożenie obowiązujących procedur postępowania z chorymi na COVID-19.

Test cechuje się wysoką swoistością diagnostyczną. Oznacza to, że dodatni wynik z wysokim prawdopodobieństwem wskazuje na aktywną infekcję wirusem SARS-CoV-2. Ograniczona czułość testu powoduje jednak, że wynik ujemny nie wyklucza ze stuprocentową pewnością aktywnej choroby. Wyniki ujemne nie wykluczają zakażenia SARSCoV-2 i nie mogą być stosowane jako wyłączna podstawa leczenia lub innych decyzji terapeutycznych. Wyniki ujemne muszą być połączone z obserwacjami klinicznymi, historią pacjenta i informacjami epidemiologicznymi, potwierdzone testem RT-PCR.

Interpretacja testu antygenowego

Występowanie objawów wskazujących na COVID-19

Wynik testu antygenowego

Interpretacja

- (ujemny)

konieczne potwierdzenie testem RT-PCR

+ (dodatni)

rozpoznanie COVID-19

Cena badania: 80.00 zł

Płatność wyłącznie przelewem na numer rachunku bankowego:

58 1440 0003 0000 0000 1032 5781, tytułem: imię, nazwisko, adres pacjenta, PESEL. Firmy wpisują NIP oraz imię i nazwisko, a także PESEL badanego.

Obowiązuje wcześniejsza rejestracja na badanie pod numerem telefonu Laboratorium Szpitala: 91 326 74 49, +48 504 470 694.

Uwaga! Możliwa jest wyłącznie rejestracja telefoniczna.

Rejestracja jest czynna w godzinach: 8.00-14.00

Na wymaz należy stawić się w czerwonym namiocie; wejście na teren Szpitala od ulicy Jana z Kolna:

poniedziałek-piątek w godzinach 11.30-12.30

sobota-niedziela w godzinach 9.30-10.30

Odbiór wyników odbywa się w dniu badania. Informacja zostaje przesłana na adres email podany lub pacjent odbiera wyniki osobiście w Laboratorium Szpitala Miejskiego. W przypadku wyników dodatnich Laboratorium powiadomi pacjenta.