W Szpitalu Miejskim im. Jana Garduły odebrano we wrześniu 2020 roku aż 45 porodów. Tym samym został pobity rekord urodzeń sprzed dwóch lat, gdy w naszej placówce na świat przyszło 44 dzieci. - To był pracowity miesiąc na Oddziale Położniczo-Ginekologicznym, ale jesteśmy dumni i cieszymy się razem z rodzicami - mówią pracownicy szpitala.

Popularność Oddziału Położniczo-Ginekologicznego rośnie z miesiąca na miesiąc. Na poród w naszym szpitalu decydują się nie tylko mieszkanki Świnoujścia, ale i powiatu kamieńskiego, a nawet… Szczecina. W 2019 roku w świnoujskiej placówce odebrano ponad 400 porodów, co pozwoliło utrzymać oddział. NFZ premiuje bowiem tylko te „porodówki”, w których przeprowadzano 400 porodów rocznie.

- W tym roku przekroczyliśmy już liczbę 400 porodów. I na pewno ten rok będzie lepszy pod tym względem niż 2019. Jesteśmy konkurencyjni. Mamy bardzo dobre warunki, ale mimo tego, w przyszłym roku planujemy remont sal porodowych i zakup nowego sprzętu - mówi lek. med. Renata Waszczuk, ordynator Oddziału Położniczo-Ginekologicznego w Szpitalu Miejskim im. Jana Garduły.

Pracownicy szpitala podkreślają, że chcą, żeby przyszli rodzice czuli się tutaj jak najlepiej. Oprócz dobrych warunków jest i doskonały personel. Mamy po opuszczeniu szpitala polecają placówkę znajomym. Warto dodać, że w plebiscycie Głosu Szczecińskiego Renata Waszczuk została uznana ginekologiem roku województwa zachodniopomorskiego, a Jolanta Ławińska, pielęgniarka oddziałowa, położną roku 2019.

Tekst i fot. Bartosz Turlejski/Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu