Do końca wakacji 19 studentów odbędzie praktyki w Szpitalu Miejskim im. Jana Garduły. Młodzi ludzie mają po raz pierwszy możliwość pracy z pacjentami oraz zapoznania się z tym, jak funkcjonuje placówka. - Nabieramy cennego doświadczenia - mówią.

Obecnie w szpitalu jest pięciu praktykantów. To studenci Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie: Natalia Walerian (kierunek lekarski), Marta Krzyżaniak (kierunek lekarski), Robert Stachurski (Ratownictwo Medyczne) oraz Bartosz Fleger (Wydział Lekarski). Piąty praktykant to Bartosz Wichorowski z Wydziału Wojskowo-Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

- Podczas praktyk zdobywamy cenne doświadczenie. Dobrze wybraliśmy miejsce praktyk. Wszyscy tutaj są bardzo pomocni. Atmosfera jest super - mówią nasi rozmówcy.

Jak informuje Wiesława Kosińska, pielęgniarka oddziałowa, praktyki oznaczają pierwszy kontakt ze szpitalem i pacjentami. Studenci mają możliwość zweryfikowania tego, czy dobrze wybrali zawód.

- Jestem zachwycona naszą młodzieżą. To zdolni, młodzi ludzie. Są bardzo uczynni i chętni do pracy. Panie pielęgniarki są bardzo zadowolone. Pacjenci także - mówi W. Kosińska - Martwi mnie natomiast, że praktyk od kilku lat nie odbywają pielęgniarki.

Dodajmy, że praktyki w naszym szpitalu odbywają często świnoujścianie, ale także młodzi ludzie z różnych rejonów Polski i różnych uczelni, m.in. ze Szczecina, Poznania i z południa Polski.