Szanowni Państwo,
w związku z zaistniałą sytuacją zagrożenia epidemicznego, w tym wyjątkowym dla nas wszystkich okresie, zespół Centrum Zdrowia Psychicznego postawił sobie za cel być jak najbliżej z Państwem. Zdecydowałyśmy kontynuować terapię z pacjentami Dziennego Oddziału Nerwic. Nasza decyzja podyktowana jest chęcią niesienia wsparcia. Praca ze strachem, nasilonym lękiem i innymi trudnymi emocjami w tej sytuacji nabierają na sile. Będziemy z Państwem kontynuować proces terapeutyczny.
Pracować będziemy inaczej, bo zdalnie. Ale już wiele badań i praktyka specjalistów pokazują, że pomoc psychologiczna w postaci zdalnej jest skuteczna i nie należy jej traktować jako mniej wartościowej niż kontakt face to face.

Jak się do tego przygotujemy?

1. Pacjenci Dziennego Oddziału Nerwic mogą wg potrzeby własnej inicjować kontakt. Zespół oddziału dostępny jest w dniach i godzinach dotychczasowej pracy oddziałowej, te nie ulegają zmianie.
  2. Zespół terapeutyczny każdego dnia zaplanowanej terapii będzie nawiązywał kontakt z pacjentami: będziemy rozmawiać o samopoczuciu, o symptomach jakie u siebie zauważyliście ale i jak dotychczas, wykonywać prace wynikające z programu terapeutycznego.

Co będzie potrzebne w naszej nowej formie kontaktu?

1. Dobrze naładowany telefon do telepord.
  2. Mail do przyjmowania i odbierania zadań do pracy własnej.
  3. Motywacja do pracy! :-)

Zostań w domu, chroń siebie, chrońmy innych.

Zespół Centrum Zdrowia Psychicznego