BIPBIP

W czwartek 29.11.2018 r., spotkaliśmy w kameralnym gronie z pacjentami szpitala, goszcząc p. Janusza Wojdalskiego. Nasz gość od urodzenia świnoujścianin, jako młody mężczyzna, najstarszy z rodzeństwa, po śmierci ojca by móc utrzymać rodzinę, zajął się pływaniem. W ten oto sposób zwiedził wszystkie kontynenty świata i był prawie w każdym kraju. Opowiadał nam m.in o zaszczytnym zaproszeniu od hrabiny Zamoyskiej w Vancouver i o swoim półrocznym pobycie w Chinach, gdzie przez wszystkożernych Chińczyków nie było ryb a nawet mew! Zdjęcia z jego podróży można oglądać w Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu, nam również kilka pokazał. Zobaczyliśmy m.in kolorowe targowiska na których można było kupić psa w celach konsumpcyjnych!
Wszystkie historie okraszone były humorem, a pacjenci z wielkim niedosytem opuszczali spotkanie, licząc na kolejne w innych okolicznościach.

Agnieszka Krawczyk

„Morskie czytanie z Grupą Morską” to cykl spotkań zaproszonych gości z pacjentami Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o.
Gości, mieszkańców 44 wysp, z morską historią w tle, zaprasza Agnieszka Krawczyk. 

     

Strona internetowa Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu wykorzystuje pliki cookie do obsługi strony oraz celów statystycznych. Korzystanie z witryny jest
jednoznaczne z zaakceptowaniem umieszczenia plików cookies w Pani(a) urządzeniu końcowym. W każdym momencie można zmienić te ustawienia.   Akceptuję