Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. realizuje „Program profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego w Gminie Miasto Świnoujście”, przeciw wirusowi HPV, który odpowiedzialny jest za powstawanie raka szyjki macicy.

Biorąc pod uwagę rekomendacje światowych i polskich towarzystw medycznych, podjęto decyzję o zaszczepieniu mieszkanek Świnoujścia z rocznika 2006, zameldowanych na terenie miasta Świnoujście. Program finansowany jest ze środków budżetu miasta Świnoujście.

Tutaj oraz na naszym fanpage na facebooku będziemy informować o szczegółach programu a już dziś rozpoczynamy akcję informacyjną w szkołach.