Po raz drugi Szpital Miejski im. Jana Graduły w Świnoujściu sp. z o.o. włączył się aktywnie w zbiórkę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy realizując tydzień przed zaplanowanym finałem działania pod nazwą: "Ile serca mamy tyle damy"

Od 08.01.2018 r. do 14.01.2018 r. odbywały się w zakładzie leczniczym badania, diagnostyka, konsultacje lekarskie, terapie i szkolenia dla chętnych, którzy zechcieli wesprzeć finansowo orkiestrę a i sami skorzystać z przygotowanych dla nich atrakcji. Tradycji stało się zadość, bo podobnie jak w roku poprzednim największym zainteresowaniem cieszył się "słodki finał" czyli degustacja domowych wypieków. Do naszych puszek zebraliśmy łącznie prawie 8 tys. zł czyli o 2 tys. zł więcej niż w roku poprzednim. Składam serdeczne podziękowania mieszkańcom i gościom, którzy jak zawsze dopisali. Wielki ukłon dla pracowników szpitala, którzy nie zawiedli w realizacji przedsięwzięć. Jesteście wielcy. Obiecujemy, że będziemy grać do końca świata i o jeden dzień dłużej aby nasi pacjenci mogli korzystać z nowoczesnego sprzętu zakupionego przez Fundację WOŚP.