W dniu 29.07.2017 r. od godz.15.00 przy ulicy Emilii Gierczak ruszyło Miasteczko Uzdrowiskowe organizowane przez Uzdrowisko Świnoujście S.A. Na zaproszenie zarządu spółki udział w Miasteczku wziął również Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o.

Chętnych do badań poziomu cukru, ciśnienia tętniczego, zakupu domowych wypieków lub rękodzieła wykonanego przez pacjentów (kolorowe kwiaty z bibuły) było wielu. Wszystkiemu towarzyszyła zbiórka funduszy na rzecz osób z niepełnosprawnością. Dziękujemy mieszkańcom i turystom za udział w ciekawym przedsięwzięciu, w którym współuczestniczył Szpital. Dziękuję serdecznie załodze Szpitala, która wolny dzień przeznaczyła na to działanie.