BIPBIP

13 cze 2024
Aktualności
Agnieszka Natorska

Centrum Zdrowia Psychicznego | Mechanizmy obronne: Racjonalizacja

UZASADNIĆ NIEUZASADNIONE
Często jest tak, że jeśli czegoś – swojej postawy, decyzji, zdarzeń czy działań – nie akceptujemy, próbujemy, nieświadomie, nadać temu sens, uzasadnić to, uzasadnienia zazwyczaj szukając na zewnątrz. To znacząco redukuje nasze poczucie dyskomfortu i pewnie wielu spośród nas spotkało przynajmniej raz w życiu „nauczyciela, który się uwziął”, bo „przecież byliśmy przygotowani”… Często też nie otrzymujemy wymarzonej pracy, bo sprzątnął nam ją sprzed nosa siostrzeniec przełożonej, a za kiepski wynik w biegu na 100 metrów odpowiada pogoda.
Racjonalizacja ułatwia nam życie, zrzuca z nas ciężar odpowiedzialności. Pozornie. W rzeczywistości bowiem sprawia, że nie tylko nie uczymy się na błędach, ale i ochoczo je powielamy, z zaangażowaniem pielęgnując ów nieprawdziwy, choć „uzasadniony” obraz i siebie, i świata.

kontakt do Centrum Zdrowia Psychicznego: tel. 91 32 67 316, mail: czp@szpital-swinoujscie.pl

10 cze 2024
Aktualności
Agnieszka Natorska

Światowy Dzień bez Tytoniu | profilaktyka

11 czerwca br. w godzinach 10.00 - 12.00, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Świnoujściu organizuje w naszym szpitalu punkt profilaktyczno-edukacyjny w związku z obchodzonym niedawno Światowym Dniem bez Tytoniu.
Stolik konsultacyjny znajdować się będzie przy wejściu do szpitala od ul. Jana z Kolna, w korytarzu przy Izbie Przyjęć. 

06 cze 2024
Aktualności
Agnieszka Natorska

Jubileusze

Z wielką radością i dumą ogłaszamy jubileusz pracy położnej oddziałowej Joli Ławińskiej (30 lat pracy!) oraz starszej pielęgniarki Anety Kujawskiej (35 lat pracy!).

Świętowały dziś także panie Krystyna Dolata (starsza pielęgniarka) i Grażyna Witkowska (specjalistka ds. czystości) przejście na zasłużoną emeryturę. 

Przez lata ich poświęcenie i profesjonalizm były fundamentem naszej placówki. Nie tylko dbają o zdrowie fizyczne pacjentów, ale również wspierają ich psychicznie, dodając otuchy w trudnych chwilach. 

Dołączając się do słów prezes dr Renaty Waszczuk, chcielibyśmy złożyć najserdeczniejsze gratulacje wszystkim naszym bohaterkom - jesteście niezastąpioną częścią naszego zespołu! 

03 cze 2024
Aktualności
Agnieszka Natorska

Biopsja aspiracyjna cienkoigłowa

W naszym szpitalu istnieje możliwość wykonania odpłatnego badania biopsji: tarczycy, piersi, węzłów chłonnych, ślinianek, zmian skórnych i tkanek podskórnych. Badanie przeprowadza specjalista patomorfolog, dr n.med. Małgorzata Barwijuk. 
Uwaga! Konieczne jest aktualne USG, a w przypadku tarczycy - aktualny wynik TSH. 

Strona internetowa Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu wykorzystuje pliki cookie do obsługi strony oraz celów statystycznych. Korzystanie z witryny jest
jednoznaczne z zaakceptowaniem umieszczenia plików cookies w Pani(a) urządzeniu końcowym. W każdym momencie można zmienić te ustawienia.   Akceptuję