18 lip 2024

Pracuj z nami! Poszukujemy opiekunów medycznych

Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. zatrudni: OPIEKUNÓW MEDYCZNYCH

Osoby zainteresowane współpracą prosimy o składanie dokumentów na adres: Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o., ul. Mieszka I 7, 72-600 Świnoujście lub za pośrednictwem poczty e-mail: amarciniak@szpital-swinoujscie.pl

Więcej informacji udzielamy pod nr telefonu: 91 32 67 353 lub 506 547 705 (Anna Marciniak)

17 lip 2024

Ze szpitalnej skrzynki:
"Pragnę złożyć najserdeczniejsze podziękowania za profesjonalną opiekę medyczną oraz zaangażowanie Pani Ordynator na Oddziale Pediatrii. Wspaniałe podejście do córki, wsparcie, życzliwość i pomoc lekarzy. Pielęgniarki to istne Anioły z poczuciem humoru, które dodawały otuchy i siły.
Z wyrazami wdzięczności, Julia z rodzicami".

13 lip 2024

Centrum Zdrowia Psychicznego | MECHANIZMY OBRONNE: FIKSACJA

W bańce

Czasami można to pomylić z pasją. Jakieś zagadnienie czy zjawisko zajmuje nas tak bardzo, że przysłowiowego świata dostrzec poza tym nie sposób. Zafiksowujemy się, a „bycie zafiksowanym” jest tu rozumiane jako oddanie się temu bez reszty. Psychologia ma na fiksację nieco inne spojrzenie, choć co do zasady chodzi o to samo, a zmienia się jedynie obiekt naszego zafiksowania.

W myśl tego, niestrudzenie i z uporem powtarzamy znane nam zachowania czy sposoby myślenia, co zapewnia nam spokój i poczucie (względnego, jak to w przypadku mechanizmów obronnych bywa) bezpieczeństwa. Skupiając się – w czynach, słowach czy refleksjach – wyłącznie na tym, co znamy i akceptujemy, eliminujemy nieświadomie, to, co jest nam obce, potencjalnie zagrażające, frustrujące. Powstaje w ten sposób swego rodzaju bańka, niby szczelnie oddzielająca nas od „złego”. No właśnie, niby…

09 lip 2024

Centrum Zdrowia Psychicznego | Mechanizmy obronne: Humor

ALE ŚMIESZNE!

Wydawać by się mogło, że to wyłącznie kwestia usposobienia, charakteru lub też nastroju chwili, kontekstu. Humor. Dowcipkujemy, gdy jest nam dobrze, gdy czujemy radość; gdy świat nam sprzyja. Śmiejemy się, gdy coś nas rozbawi, w odróżnieniu do stykania się z rzeczami/sytuacjami smutnymi – wówczas bliżej nam do płaczu. Proste. A może nie do końca?
Przecież zdarza się nam wybuchnąć śmiechem zupełnie wbrew oczekiwaniom, również własnym, na wieść o tym, że stało się coś złego. Szok? Stres? Niedowierzanie? Histeria? Napięcie? Wszystkiego tu po trochu, a śmiech bywa najlepszym – niekiedy jedynym – dostępnym w takiej chwili sposobem na zmierzenie się z trudną sytuacją. Wszak śmiech to zdrowie. Także psychiczne.

czp@szpital-swinoujscie.pl

▶️ seria Mechanizmy obronne Centrum Zdrowia Psychicznego (tekst i grafika) przygotowana przez Michała Taciaka.

04 lip 2024

Pracuj z nami! Poszukujemy lekarzy specjalistów w zakresie pediatrii i neonatologii

Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. zatrudni:

lekarzy specjalistów w zakresie pediatrii i neonatologii.

Oferujemy:

• pracę w podstawowej ordynacji lub dyżury,
  • stabilne zatrudnienie w formie kontraktu lub umowy zlecenia (w pełnym lub niepełnym wymiarze godzin),
  • pracę w zespole profesjonalistów,
  • przyjazną atmosferę,
  • możliwość rozwoju zawodowego,
  • dofinansowanie kosztów dojazdu.

Osoby zainteresowane współpracą prosimy o składanie dokumentów na adres: Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o ul. Mieszka I 7, 72-600 Świnoujście lub za pośrednictwem poczty e-mail: amarciniak@szpital-swinoujscie.pl

Więcej informacji udzielamy pod nr telefonu: 91 32 67 353 (Anna Marciniak)