BIPBIP

26 cze 2020
Aktualności
Tomasz Kotwicki

Komunikacja telefoniczna

W związku z powrotem do funkcjonowania wszystkich poradni specjalistycznych zauważamy bardzo dużą ilość rejestracji telefonicznych. Spowodowało to utrudnienia w dodzwonieniu się do Szpitala.

W związku z tym wprowadzamy zmiany organizacyjne w celu usprawnienia komunikacji telefonicznej.

Ponadto przypominamy, że Rejestracja jest czynna od poniedziałku do soboty w godzinach 07:30-19:00.

04 cze 2020
Aktualności
Tomasz Kotwicki

Spostrzeżenia z działań podjętych w Szpitalach w czasie pandemii.

W dniu 02.06.2020r odwiedziła nas Pani Lidia Lech – Oddziałowa Kliniki Reumatologii Chorób Metabolicznych i Chorób Rzadkich  Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w  Warszawie. Podczas spotkania z Prezes Zarządu Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. dr Elżbietą Kasprzak zostały wymienione spostrzeżenia i przeżycia związane z pracą w szczególnych warunkach związanych z zagrożeniem zakażenia  koronawirusem, zarówno pacjentów, jak i personelu medycznego w obu szpitalach.
 
Dziękujemy Pani Lidii za odwiedziny naszej placówki  i przekazanie tak ważnych  doświadczeń.
 
Pozdrawiamy i życzmy miłego pobytu w Świnoujściu.
 
27 maj 2020
Aktualności
Agnieszka Natorska

Porody rodzinne

Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. jest w trakcie działań umożliwiających przywrócenie porodów rodzinnych. W chwili obecnej opracowywane są procedury uwzględniające stanowisko Konsultanta Krajowego w dziedzinie Położnictwa i Ginekologii, oraz Konsultanta Krajowego w dziedzinie Perinatologii z dnia 15.05.2020 r. W celu zmniejszenia ryzyka nieświadomego przenoszenia zakażenia do Oddziału, osoba towarzysząca powinna mieć aktualny wynik testu PCR w kierunku COVID-19 z okresu nie dłuższego niż maksymalnie 3 dni przed porodem, co jest uwzględnione w opracowywanej procedurze.

Zakładamy, iż od 01.07.2020 będziemy gotowi przywrócić porody rodzinne z zachowaniem maksymalnej ochrony pacjentek i personelu.

27 maj 2020
Aktualności
Agnieszka Natorska

Dzień Diagnosty Laboratoryjnego

27 maja 1961 roku odkryto kod genetyczny. Badania nad rozszyfrowaniem informacji genetycznej trwały wiele lat, a amerykańscy naukowcy zostali nagrodzeni za swoje osiągniecie nagrodą Nobla. Dlatego 27 maja to świetna okazja, by przypomnieć o ludziach, od których tak bardzo zależy proces leczenia naszych pacjentów - dziś Dzień Diagnosty Laboratoryjnego.

Najlepsze życzenia, przede wszystkim satysfakcji z codziennej pracy, dla naszego zespołu: Agnieszki, Katarzyny, Elżbiety, Bożeny, Małgorzaty, Ewy, Lidii, Beaty, Doroty i Anny.

26 maj 2020
Aktualności
Agnieszka Natorska

Leczenie nerkozastępcze

W dniu dzisiejszym dotarł do naszego szpitala aparat do terapii nerkozastępczej, zakupiony ze środków przekazanych od firmy GAZ-SYSTEM S.A. Koszt załączonego na zdjęciu aparatu to 99600 zł. W chwili obecnej trwa szkolenie zespołu lekarzy i pielęgniarek z oddziału intensywnej terapii.

Strona internetowa Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu wykorzystuje pliki cookie do obsługi strony oraz celów statystycznych. Korzystanie z witryny jest
jednoznaczne z zaakceptowaniem umieszczenia plików cookies w Pani(a) urządzeniu końcowym. W każdym momencie można zmienić te ustawienia.   Akceptuję