BIPBIP

27 kwi 2020
Aktualności
Agnieszka Natorska

Podziękowania

Nieustannie zgłaszają się do nas darczyńcy i za to wsparcie ogromnie dziękujemy. Część z Państwa wyraziła chęć pozostania anonimowym, co oczywiście respektujemy. Dary, które teraz otrzymaliśmy to:

 • portal internetowy umożliwiający przeprowadzenie videokonsultacji Dr Eryk Wideo
 • kosmetyki do rąk żele do higieny osobistej - Dr Irena Eris - Fundacja w ramach inicjatywy Jesteśmy Razem. Pomagamy,
 • woda – 100 zgrzewek butelki 1,5 litra - darczyńca anonimowy,
 • mikrofalówki – 3 szt. - darczyńca anonimowy,
 • przyłbice - 75 szt. - WOŚP.

Dziękujemy.

24 kwi 2020
Aktualności
Agnieszka Natorska

Jak przetrwać psychicznie pandemię koronawirusa? cz. 2

Planowanie to trudna sztuka! Szczególnie teraz kiedy nasze harmonogramy poprzestawiały się do góry nogami. Praca stacjonarna zamieniła się w pracę zdalną, szkoła w domową szkołę online. Żłobek, przedszkole wszystko w jednym miejscu i czasie.  

Kiedy opanujemy tą trudną sztukę jaką jest zarządzanie dniem, poczujemy czym jest dobrze wykorzystany czas. Zadbamy też o poczucie bezpieczeństwa, które przecież w aktualnej sytuacji jest mocno naruszone.

Zacznijmy dzień od stworzenia listy zadań do wykonania. Harmonogram czynności  zapiszmy w  notesie. Starajmy się nie brać na siebie za dużo, w  szczególności kobiety mają tendencję do  brania na swoje barki zbyt wiele zadań,  potem są zmęczone i niezadowolone. Pamiętajmy aby podczas planowania znaleźć  czas na przyjemności. W tym okresie wybierzmy te bezpieczniejsze. Polecamy: czytanie książek, oglądanie filmów, słuchanie podcastów czy wspólne przeglądanie rodzinnych fotografii.

Podsumowanie dnia to również ważna część jego realizacji. To czas na weryfikację i refleksję.

Przygotowaliśmy dla Was dwa narzędzia, którymi możecie się posłużyć aby zmierzyć efektywność swoich planów.

1. Trening "WAGA" polega na tym aby na koniec dnia sumę planowanych czynności zestawić z sumą tych zrealizowanych. Ten rodzaj treningu ma charakter monitoringu
i odpowiada na pytanie: ile z zaplanowanych czynności zrealizowałam/em?

2. Trening "SKALA" polega na tym aby na koniec dnia użyć skali oceny, w której odpowiesz sobie na pytanie: na ile jestem zadowolona/y z dzisiejszego dnia?
Na skali od 1 do 10,  gdzie 1 oznacza: "nie jestem zadowolona/y" a 10: "bardzo zadowolona/y" zaznacz swój poziom uczucia satysfakcji. To, co poczujesz w tym momencie podpowie Ci czy był to pożytecznie spędzony czas.

Chrońmy siebie, chrońmy innych
Zespół Centrum Zdrowia Psychicznego

17 kwi 2020
Aktualności
Agnieszka Natorska

Zabezpieczenie dla szpitala i jego pracowników

 1. Firma AKKU-PLAST Marta Banaszkiewicz z Poznania przekazała nam przyłbice - 30 szt.
 2. Stowarzyszenie Kobiet po chorobie piersi "ANNA" podarowało nam 300 szt. maseczek. 
 3. Niezwykle potrzebne zabezpieczenie otrzymaliśmy z Ministerstwa Zdrowia:
 • Maseczka Trójwarstwowa niesterylna medyczna- 10 000 szt.
 • Kombinezon ochrony biologicznej -  500 szt.
 • Trisept mix 5 l do dezynfekcji rąk - 100 szt.
 • Środek do dezynfekcji powierzchni Dezynmax 5 l - 20 szt.
 • Półmaska 3M Aura FFP2 bez zaworka - 300 szt.

Dziękujemy!

15 kwi 2020
Aktualności
Agnieszka Natorska

Jak przetrwać psychicznie pandemię koronawirusa? cz. 1

1. Nie pozwólcie, by nadmiar informacji pogorszył Wasz nastrój. Mądrze korzystajcie z mediów. Warto pamiętać, że w sieci rozprzestrzenia się mnóstwo nieprawdziwych informacji i  nienależny wszystkiego  przyjmować bezkrytycznie. Warto czytać informacje ze sprawdzonych źródeł np. WHO. Dobrym pomysłem jest  wyznaczenie sobie czasu, taki przedział w ciągu dnia, np. godzina, gdy czytamy informację nt. koronawirusa. Resztę dnia staramy się poświęcić na coś innego. Wielu osobom którym to polecamy, to pomaga.

2. Zadbajcie o relacje z bliskimi, budowanie relacji domowych jest bardzo ważne. Ale pomyślcie również o kontakcie z przyjaciółmi, znajomymi. Róbcie to zawsze w bezpieczny sposób: zadzwońcie do siebie, porozmawiajcie przez kamerkę. Czy wiecie, że jest już wiele badań i praktyki specjalistów z dzieciny psychologii, które pokazują, że kontakt w postaci zdalnej jest skuteczny i nie należy go traktować jako mniej wartościowego  niż kontakt face to face? Warto też  postarać się znaleźć czas dla siebie sam na sam. Spędzanie całego czasu z rodziną/ dziećmi może być męczące, dlatego warto  znaleźć chwilkę spokoju dla siebie.

3. Co najmniej trzy razy w tygodniu uprawiajcie proste ćwiczenia, najlepiej w domu! Wiele znanych postaci ze świata fitness, jogi i innych sportów  zapraszają na swoich profilach aby dołączyć do ćwiczeń, które relacjonują ze swoich domów na żywo.

4. #zostańwdomu przysłużyć może się również Waszemu metabolizmowi. Posiłki jedzone o stałych porach, w końcu mogą znaleźć się w Waszym planie dnia. Zadbajcie o ich różnorodność.

5. Wyniki badań wskazują, że melatonina jest jednym z czynników regulujących układ immunologiczny. Zadbajcie o odpowiednio długi sen.

Zostańmy w domu, chrońmy siebie, chrońmy innych
Zespół Centrum Zdrowia Psychicznego

15 kwi 2020
Aktualności
Agnieszka Natorska

Maski pełnotwarzowe

Otrzymaliśmy dziś bardzo cenny prezent: 14 masek pełnotwarzowych. Na spontaniczny apel zastępcy prezydenta Pawła Sujki i radnego Leszka Wagi w mediach społecznościowych w ciągu 20 min odpowiedzieli mieszkańcy Świnoujścia i przekazali 30 masek (16 sztuk trafiło do ratowników z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego - filia Świnoujście). Dziękujemy!

Strona internetowa Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu wykorzystuje pliki cookie do obsługi strony oraz celów statystycznych. Korzystanie z witryny jest
jednoznaczne z zaakceptowaniem umieszczenia plików cookies w Pani(a) urządzeniu końcowym. W każdym momencie można zmienić te ustawienia.   Akceptuję