06 maj 2019

Badania densytometryczne także na Bon Seniora

Informowaliśmy, że w czwartek, 23.05.2019 r. w godz. 9.00-18.00 na terenie szpitala odbędą się odpłatne badania densytometryczne (badania gęstości kości) organizowane przez firmę OsteoDENS Grzegorza Pozorskiego. Badania te można wykonać także w ramach Bonu Seniora.

Koszt badania dla pacjenta wynosi:

• szyjka kości udowej 39 zł
  • kręgosłup odcinek L1-L4 39 zł
  • komplet obu badań 59 zł

Osoby chętne proszone są o wcześniejszą rejestrację osobiście w okienku dedykowanym dla BONU SENIORA (parter budynku głównego szpitala) lub pod nr telefonów 91 32 67 424 lub 91 32 67 322 (oprócz niedziel).

Grafika: OsteoDENS

04 maj 2019

Dzień Strażaka

Dzisiaj 4 maja - Dzień Strażaka - w tym dniu pracownicy Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu sp z o.o. składają serdeczne życzenia kolegom na stałym dyżurze. Jednocześnie serdecznie dziękujemy za wsparcie w niesieniu pomocy najbardziej potrzebującym. 💐

02 maj 2019

Szpital dla mieszkańców - profilaktyka na Warszowie

W ramach Dnia Flagi na Warszowie, na zaproszenie MDK, Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp z o.o. brał udział w spotkaniu z mieszkańcami oferując pakiet podstawowych badań oraz informacji o możliwości uzyskania pomocy dla osób z depresją. Pogoda mało sprzyjająca odstraszyla od wyjścia w plener mieszkańców tej dzielnicy. Dziękujemy za zaproszenie! Dziękujemy odważnym, dla których wiatr był nie straszny i zechcieli wyjść z domu spotkać się z nami. Naszym cudownym Paniom z Koła Emerytów i Rencistów dziękujemy za pyszne ciasto i poczęstunek. Do zobaczenia na innych imprezach.

29 kwi 2019

Ciepłe gniazdko - kolejny sprzęt od WOŚP

Ciepłe gniazdko - przeznaczone jest dla wcześniaków i noworodków o niskiej masie urodzeniowej, które wymagają dodatkowego ogrzewania.
Ułatwia odpowiednie ułożenie dziecka na materacyku, stwarzając ściśle przylegające i przytulne środowisko. Przy pomocy tasiemki regulującej kołnierz można dopasować tak, aby jego ścianki uniosły się i otoczyły szczelnie ciało niemowlęcia.

28 kwi 2019

Kampania "Depresja. Rozumiesz-Pomagasz"

Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp z o. o. otrzymał z Ministerstwa Zdrowia broszurę informacyjną w ramach kampanii "Depresja. Rozumiesz-Pomagasz". Celem kampanii jest pogłębienie świadomości społecznej na temat depresji oraz popularyzacja wiedzy o jej głównych czynnikach ryzyka, objawach, profilaktyce, leczeniu oraz formach wsparcia oferowanych chorym i ich otoczeniu.

Kampania w założeniach niesie za sobą pozytywny przekaz wygranej walki z chorobą, zwracając uwagę publiczną na wybrane grupy o podwyższonym ryzyku zachorowania tj. dzieci i młodzież, kobiety w okresie okołoporodowym, osoby w wieku podeszłym.

Broszury wyłożone są w oddziałach szpitalnych, Centrum Zdrowia Psychicznego oraz Rejestracji.

Więcej informacji na stronie internetowej www.wyleczdepresje.pl