BIPBIP

24 wrz 2019
Aktualności
Agnieszka Natorska

Najwyższe standardy opieki okołoporodowej w świnoujskim szpitalu - ranking „Maluchy na Brzuchy”

Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu Sp. z o.o. znalazł się w Rankingu „Maluchy na Brzuchy” za realizowanie prawa do dwugodzinnego i nieprzerwanego kontaktu skóra do skóry po porodzie w 70 % porodów drogami natury.

Położne oraz pielęgniarki neonatologiczne w świnoujskim szpitalu cieszą się nieposzlakowaną opinią i zaufaniem pacjentek. Edukacja przedporodowa prowadzona jest niezmiennie raz w tygodniu w bezpłatnej Szkole Rodzenia „Bocianek” na terenie szpitala. Do dyspozycji rodzącej dostępna jest także wanna porodowa. Najwyższą pochwałą są dla nas pozytywne opinie samych pacjentek, które wyrażają chęć powrotu na salę porodową. Z nostalgią wspominają wyjątkowy moment w ich życiu, podkreślając ogromne zaangażowanie i wsparcie całego personelu medycznego. W pierwszym półroczu roku 2019 urodziło się aż 270 dzieci.

18 wrz 2019
Aktualności
Agnieszka Natorska

„Bierzemy stres na WARSZTAT. Pomagasz innym, zadbaj o siebie”

Zapraszamy do udziału w programie realizowanym w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019, finansowanym przez Miasto Świnoujście pod nazwą: „Bierzemy stres na WARSZTAT. Pomagasz innym, zadbaj o siebie”.

Będą to warsztaty z profilaktyki stresu dla wykonujących zawody związane z intensywną pracą z ludźmi, polegającą na udzielaniu pomocy innym. Zaproszenie kierujemy gorąco do mieszkańców naszego miasta, dla których praca jest źródłem stresu.

Termin warsztatów: 27.09.2019 r., godz. 12.00-15.00

Miejsce warsztatów: Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. – Centrum Zdrowia Psychicznego ul. Jana z Kolna 12.

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach prosimy o kontakt. Koordynator projektu: Aneta Całus tel. 501 788 894

15 wrz 2019
Aktualności
Agnieszka Natorska

Bezpłatne badania profilaktyczne dla mieszkańców i turystów

Nas i nasz namiot, gdzie będziemy realizować podstawowe badania profilaktyczne, możecie Państwo spotkać w najbliższym czasie: 

  • 15.09.2019 r. w godz. od 14.00 do 17.00 na Pikniku Rodzinnym w Muszli Koncertowej w Świnoujściu,
  • 18.09.2019 r. w godz. od 15.00 do 18.00 na Placu Wolności w ramach akcji „Dni Zrównoważonego Transportu”.

Serdecznie zapraszamy!

13 wrz 2019
Aktualności
Agnieszka Natorska

Głosujemy na projekty szpitala!

Budżet Obywatelski 2019

Projekt inwestycyjny nr 2: NOWOCZESNA PRACOWNIA ENDOSKOPOWA I ZABIEGOWA
Zakup nowoczesnego sprzętu medycznego do pracowni endoskopii celem realizacji badań profilaktycznych górnych i dolnych odcinków przewodu pokarmowego (gastroskopia, kolonoskopia) oraz zabiegów na videoendoskopach: usuwanie polipów i wczesnych zmian nowotworowych, rozszerzenie łagodnych i złośliwych zwężeń przewodu pokarmowego oraz hamowanie krwawień.

Szacunkowy koszt projektu: 1 000 000,00 PLN

Projekt nieinwestycyjny nr 2: MNIEJ SIĘ STRESUJESZ, LEPIEJ PRACUJESZ
Warsztaty profilaktyki stresu i wypalenia zawodowego dla osób czynnych zawodowo zatrudnionych w instytucjach i firmach na terenie Miasta. Dwudniowe profilaktyczne warsztaty wyjazdowe, na których będzie można nabyć wiedzę teoretyczną dotyczącą stresu i wypalenia zawodowego oraz zwiększyć własną samoświadomość i nabyć umiejętności praktyczne radzenia sobie ze stresem.

Szacunkowy koszt projektu: 39 250,00 PLN

Karty do głosowania można pobrać w Rejestracji Centralnej: Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o. o., Świnoujście, ul. Mieszka I 7. Głosowanie trwa w dniach 10-27 września 2019 roku.

10 wrz 2019
Aktualności
Agnieszka Natorska

Jesteśmy szpitalem przyjaznym Kangurom

Kangurowanie (Kangaroo Mother Care) czyli kontakt „skóra do skóry” to oficjalna praktyka medyczna, której standardy Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) opracowała w 2003 roku jako zalecenia wobec wcześniaków oraz dzieci urodzonych w terminie.

Miło nam poinformować, że nasz szpital przystąpił do akcji "SZPITAL PRZYJAZNY KANGUROM", którego celem jest szerzenie wśród społeczeństwa świadomości i znaczenia kangurowania oraz wzrost poziomu świadomości kontaktu „skóra do skóry”. 
Należy uwrażliwiać rodziców na znaczenie tego rodzaju kontaktu w rozwoju dziecka już od pierwszych chwil po narodzinach, uświadamiać rodziców o przysługujących im prawach, zachęcać do kontynuacji kangurowania w warunkach domowych, promować zalety płynące z „rodzicielstwa bliskości”.

Strona internetowa Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu wykorzystuje pliki cookie do obsługi strony oraz celów statystycznych. Korzystanie z witryny jest
jednoznaczne z zaakceptowaniem umieszczenia plików cookies w Pani(a) urządzeniu końcowym. W każdym momencie można zmienić te ustawienia.   Akceptuję