BIPBIP

22 kwi 2021
Aktualności
Bartosz Turlejski

Punkt Szczepień Powszechnych ruszy w Świnoujściu

W mijającym tygodniu kwietnia dzienna liczba zakażeń SARS-CoV-2 utrzymuje się w Świnoujściu na poziomie 4-7 osób. Na jej obniżenie wpływ mogą mieć kolejne punkty szczepień powstające w naszym mieście. Będą to Punkt Szczepień Powszechnych przy ul. Matejki 11 oraz punkt w Poradni Rodzinnej Małgorzaty Walerian.

21 kwi 2021
Aktualności
Bartosz Turlejski

Pomimo epidemii świnoujski szpital poszerzył ofertę i nie rezygnował z zabiegów planowych.

927 zabiegów operacyjnych przeprowadził Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu w 2020 roku. - Biorąc pod uwagę sytuację związaną z pandemią to dużo. Nie przerwaliśmy wykonywania zabiegów planowych, co było przez pewien czas rekomendowane. Mimo trudnej sytuacji udało się nam również poszerzyć ofertę o zabiegi ortopedyczne, które wcześniej w naszym szpitalu nie były przeprowadzane - mówią medycy ze świnoujskiego szpitala.  

15 kwi 2021
Aktualności
Bartosz Turlejski

Jak walczyć z alkoholizmem? Warto zwrócić się o pomoc do specjalistów.

Dzisiaj (15 kwietnia) obchodzimy Światowy Dzień Trzeźwości. Pani Anna Głowacka, specjalista psychoterapii uzależnień z Centrum Zdrowia Psychicznego walkę z alkoholizmem pomogła wygrać już wielu pacjentom. - To najczęściej leczona i jednocześnie najtrudniejsza choroba, jeżeli chodzi o uzależnienia. Nie oznacza to jednak, że z tym problemem nie można sobie poradzić. Przeciwnie. Wielu osobom udaje się osiągnąć sukces - mówi nasza rozmówczyni.

 

13 kwi 2021
Aktualności
Bartosz Turlejski

Jak zadbać o zdrowie psychiczne dziecka w trudnych czasach?

Zapytaliśmy specjalistów z Centrum Zdrowia Psychicznego jak rodzice powinni zagospodarować czas swoim pociechom. Pierwszą radą jaką usłyszeliśmy było to, żeby nie zarzucać sobie, że tego czasu nam brakuje. To problem wielu z nas. Sytuacja związana z epidemią tylko potęguje wiele problemów. Pogłębia się poczucie izolacji, zniechęcenia, zmęczenia i złości. Co zrobić, żeby było lepiej? Oddajemy głos naszym specjalistom.

Strona internetowa Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu wykorzystuje pliki cookie do obsługi strony oraz celów statystycznych. Korzystanie z witryny jest
jednoznaczne z zaakceptowaniem umieszczenia plików cookies w Pani(a) urządzeniu końcowym. W każdym momencie można zmienić te ustawienia.   Akceptuję