BIPBIP

30 kwi 2024
Aktualności
Agnieszka Natorska

Centrum Zdrowia Psychicznego | Przemieszczenie

Z MIEJSCA NA MIEJSCE

Jest pewna podgrupa wśród kibiców sportowych, której członkowie są niebywale zaangażowani emocjonalnie w kondycję i poczynania ulubionych drużyn. Da się to zauważyć zwłaszcza w przypadkach, gdy ta kondycja nie jest najlepsza. Stąd liczba zdemolowanych przystanków autobusowych w okolicy stadionu. „Tym naszym” nie poszło tak, jakbyśmy sobie tego życzyli, a trudno nam z „tymi naszymi” się skonfrontować. Narasta w nas frustracja, która musi gdzieś znaleźć swoje ujście. Ofiarą pada więc, w najlepszym razie, niczemu niewinny przystanek. Inny klasyczny przykład: szef z rozkoszą uprawia mobbing, a ja jestem zbyt słaby, żeby się temu przeciwstawić. Drżyjcie wtedy, w godzinach popołudniowych, domownicy…

Mechanizm przemieszczenia jest ściśle powiązany z uczuciem frustracji. Gdzieś musi znaleźć swoje ujście, zatem jeśli z jakichś powodów nie możemy rozładować jej „na miejscu zdarzenia”, przenosimy ją – i dajemy jej ujście – gdzie indziej. Niezasłużenie.

26 kwi 2024
Aktualności
Agnieszka Natorska

Poszukujemy lekarzy

Poszukujemy lekarzy na dyżury medyczne:
▶️ LEKARZ SPECJALISTA CHIRURGII OGÓLNEJ
▶️ LEKARZ SPECJALISTA CHORÓB WEWNĘTRZNYCH
na umowę zlecenie lub kontrakt medyczny. Oferujemy: pomoc w zakwaterowaniu, atrakcyjne wynagrodzenie, przyjazną atmosferę.

Zadzwoń lub napisz do nas!  📲 913267345  📧 sekretariat@szpital-swinoujscie.pl
 

24 kwi 2024
Aktualności
Agnieszka Natorska

Szkoła Rodzenia Bocianek - dziś kolejne zajęcia

Poród i co dalej? Czego się spodziewać w pierwszych dobach życia dziecka? Karmienie piersią, zabiegi, badania noworodka - o tym wszystkim dziś w Szkole Rodzenia Bocianek. Zajęcia poprowadzi pielęgniarka neonatologiczna Małgorzaty Trygub, start o godz. 17.30 w budynku głównym szpitala.

19 kwi 2024
Aktualności
Agnieszka Natorska

Centrum Zdrowia Psychicznego | Projekcja

TY!

Jak sprawić, by świat nie dostrzegł naszej przywary? Przypisać ją światu! To jeden z popularniejszych mechanizmów obronnych. Projekcja.
Nasz umysł, niekoniecznie świadomie, staje się projektorem wyświetlającym na ekranie – którym jest druga osoba – obrazy ukazujące to, czego w sobie nie akceptujemy, co nas uwiera, czego się wstydzimy. Zwalnia nas to z konieczności przyglądania się sobie. Zamiast mierzyć się z własnymi niedoskonałościami, próbować je zniwelować, „obciążamy” nimi innych, fałszując przy tym obraz własny. Ileż to razy zdarza się, podczas rozmowy, że najgłośniejsza i najbardziej nerwowa osoba w towarzystwie napomina interlokutorów, by się… uspokoili.

📲 91 326 73 16
📧 czp@szpital-swinoujscie.pl

Strona internetowa Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu wykorzystuje pliki cookie do obsługi strony oraz celów statystycznych. Korzystanie z witryny jest
jednoznaczne z zaakceptowaniem umieszczenia plików cookies w Pani(a) urządzeniu końcowym. W każdym momencie można zmienić te ustawienia.   Akceptuję