BIPBIP

01 cze 2019
Aktualności
Agnieszka Natorska

Dzień Dziecka

Wszystkiego bajkowego dla wszystkich dzieci świata! 
Na Dzień Dziecka rozpieszczamy słodyczami. Słodki poczęstunek dla naszych młodszych Pacjentów ufundował Przyjaciel szpitala - Grzegorz Kubat z firmy MILGA GRZEGORZ KUBAT. Dziękujemy!
Z okazji Dnia Dziecka przygotowaliśmy także małą niespodziankę - od dziś każdy nowonarodzony Pacjent, wyjdzie ze szpitala z pamiątkowym śliniakiem z napisem "Jestem skarbem Świnoujścia". 

31 maj 2019
Aktualności
Agnieszka Natorska

Światowy Dzień Bez Tytoniu 2019 „Tytoń i zdrowie płuc”

Corocznie, począwszy od 1988 roku - 31 maja - obchodzony jest Światowy Dzień bez Tytoniu. W tegorocznej edycji zwracając szczególną uwagę na zdrowie płuc i od tytoniowe choroby układu oddechowego. Realizowana akcja jest częścią programu Europy wolnej od dymu tytoniowego, która został przyjęta na Konferencji Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Podstawowym celem podejmowanych działań jest zwrócenie uwagi na aspekty zdrowotne, społeczne, ekonomiczne palenia tytoniu.

30 maj 2019
Aktualności
Agnieszka Natorska

Rozwiewamy medyczne wątpliwości - spotkanie z członkiniami Koła Emerytów i Rencistów

Dziś, 30 maja 2019 r. na zaproszenie Koła Emerytów i Rencistów odbyła się prelekcja na temat nietrzymanie moczu u kobiet. 
Lekarz ginekolog-położnik Renata Waszczuk wyjaśniła zagadnienia medyczne i wskazała metody leczenia tych dolegliwości. Panie zadawał wiele ciekawych pytań. Przy okazji wyjaśniliśmy co to są e-recepty, gdzie szukać pomocy w depresji (broszura Ministerstwa Zdrowia okazała się bardzo pomocna). Dziękujemy Pani Irenie Sękala za zaproszenie.

29 maj 2019
Aktualności
Agnieszka Natorska

Sprostowanie do szkalującego szpital artykułu lokalnego portalu

W związku z opublikowaniem na portalu iswinoujscie.pl artykułu pt. Medialne opowieści pani Doroty Konkolewskiej można włożyć między polityczne bajki”, na podstawie przepisu art. 31 a ust. 1 ustawy Prawo Prasowe wnieśliśmy o opublikowanie, zgodnie z przepisem art. 32 ust. 1 p.pras., w terminie 3 dni roboczych od dnia otrzymania (mija on dziś) niżej wskazanego tekstu sprostowania:

„Artykuł pt. „Medialne opowieści pani Doroty Konkolewskiej można włożyć między polityczne bajki” zawiera nieścisłe i nieprawdziwe informacje. Wskazano w nim, że Prezes Szpitala w Świnoujściu udziela nierzetelnych informacji, co jest sprzeczne z prawdą. Zgodnie z wyrokiem Sądu Okręgowego w Szczecinie Pani Anita Ryfczyńska została zobowiązana do opublikowania przeprosin Szpitala za opublikowanie obraźliwych komentarzy na portalu iswinoujscie.pl oraz tolerowanie ich upubliczniania, zgodnie z powyższą treścią pkt 1 wyroku.

Przedmiotem postępowania było 19 komentarzy. W ocenie Sądu 2 komentarze za które pozwany musi przeprosić Szpital są (cyt. z uzasadnienia wyroku sądu) „ukierunkowane na znieważenie i szkalowanie powoda”. W kolejnych 2 sąd również dopatrzył się szkalowania jednakże nie Szpitala, a kierującego Szpitalem. W pozostałych sąd także co do zasady (str. 26 uzasadnienia wyroku) zgodził się, iż wpisy zamieszczone na portalu naruszają dobre imię powoda lecz wziął w tym wypadku po uwagę okoliczności dokonanych wpisów.  Sąd przyjął, iż właścicielem i administratorem portalu jest Pani Anita Ryfczyńska stąd tylko ona odpowiada za naruszenie dóbr osobistych.  

Odnosząc się do zarzutu przegrania sprawy o udostępnienie informacji publicznej, wskazuję, że przyczyna odmowy wynikała z konieczności poniesienia przez Szpital dodatkowych znacznych kosztów jej udzielenia. W celu udzielenia informacji, Szpital musiałby ponieść koszt w wysokości 1.284,97 zł na wynagrodzenie pracownika przygotowującego materiały. Ponadto, Szpital wygrał sprawę z Panem Ryfczyńskim przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym, sygn. I SA/Sz 176/18, co zostało w artykule pominięte.

Odnosząc się do nieumiejętności czytania ze zrozumieniem, wskazuję, że zgodnie z § 3 ust. 4 Regulaminu portalu iswinoujscie.pl niedopuszczalne jest zamieszczanie w nim komentarzy, które: naruszają prawa osób trzecich, są wulgarne lub obsceniczne. Tym samym obraźliwie twierdzenie autora tekstu nie znajdują uzasadnienia.

27 maj 2019
Aktualności
Agnieszka Natorska

Ogólnopolski Dzień Diagnosty Laboratoryjnego

27 maja 1961 r. Heinrich J. Matthaei i Marshall Warren Nirenberg odkryli tajemnicę kodu genetycznego, co dało podwaliny wszelkim późniejszym dokonaniom z dziedziny genetyki i biotechnologii. Dlatego właśnie dziś obchodzimy Ogólnopolski Dzień Diagnosty Laboratoryjnego. 
I z tego miejsca serdecznie pozdrawiamy szefową laboratorium, Agnieszkę Trębicką oraz jej zespół diagnostów: Małgorzatę Kowalską, Katarzynę Siewierską i Ewelinę Suder oraz zespół techników analityki medycznej: Ewę Kamińską, Annę Łyczkowską, Dorotę Mielnicką, Beatę Molędę, Elżbietę Platę, Lidię Schedler i Bożenę Tchir.

Strona internetowa Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu wykorzystuje pliki cookie do obsługi strony oraz celów statystycznych. Korzystanie z witryny jest
jednoznaczne z zaakceptowaniem umieszczenia plików cookies w Pani(a) urządzeniu końcowym. W każdym momencie można zmienić te ustawienia.   Akceptuję