21 wrz 2021

Niechciany gość

Poświęcono jej tysiące kilometrów taśmy filmowej, a o roli osoby cierpiącej na tę chorobę aktorzy marzą równie mocno jak o rolach Lady Makbet czy Hamleta. Jednak życie z chorobą Alzheimera w niczym filmu nie przypomina, nawet najlepszego.

14 wrz 2021

Wypalenie? Nie!

Mówi się, za Konfucjuszem, że jeśli będziemy zajmować się tym, co kochamy, nigdy nie będziemy musieli pracować. Brzmi pięknie i z pewnością to w dużej mierze prawda, tyle że nawet najbardziej ukochana praca może doprowadzić do wyczerpania.

13 wrz 2021

17 września rusza program szczepień przeciw grypie dla seniorów

SZPITAL MIEJSKI IM. JANA GARDUŁY W ŚWINOUJŚCIU SP. Z O. O.

INFORMUJE, IŻ Z DNIEM 17.09.2021 ROKU ROZPOCZYNA

"PROGRAM SZCZEPIEŃ OCHRONNYCH PRZECIW GRYPIE DLA MIESZKAŃCÓW ŚWINOUJŚCIA W WIEKU OD 60 ROKU ŻYCIA"

FINANSOWANY PRZEZ GMINĘ ŚWINOUJŚCIE

SZCZEPIENIA ODBYWAJĄ SIĘ W SZPITALU W ŚWINOUJŚCIU

(WEJŚCIE OD ULICY JANA Z KOLNA)

GABINET NOCNEJ I ŚWIĄTECZNEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ.

DNI I GODZINY:

WTOREK - W GODZINACH OD 13.00 DO 17.00

ŚRODA - W GODZINACH OD 10.00 DO 14.00

PIĄTEK - W GODZINACH OD 10.00 DO 14.00

ZGŁASZAJĄC SIĘ DO SZCZEPIENIA NALEŻY POSIADAĆ

DOWÓD OSOBISTY

PROGRAM BĘDZIE REALIZOWANY

OD 17.09.2021 ROKU DO 31.10.2021 ROKU

LUB DO WYCZERPANIA SZCZEPIONEK

ZARZĄD SZPITALA

10 wrz 2021

Trzy razy więcej tlenu

„Tlen jest niezbędny do życia” – ten truizm w dobie pandemii, której końca wciąż nie widać, nabiera nowego znaczenia i większej niż dotąd wagi.

W marcu ogólnopolskie media obiegła szokująca wiadomość – w jednym z poznańskich szpitali zabrakło tlenu medycznego. Dwanaście osób przetransportowano do innej placówki, sześć zmarło. Czy z powodu tego zaniechania? Nie wiadomo, gdyż śledztwo wciąż trwa. Niezależnie jednak od ustaleń śledczych, faktem jest, że do takiej sytuacji nie miało prawa dojść.