11 maj 2019

Opieka i pielęgnacja pacjenta, kąpiel noworodka i wizyta na bloku operacyjnym. Akademia Młodego Medyka - ostatnie zajęcia.

Zachodniopomorska Szkoła Biznesu wymyśliła a szpital w dużej części zorganizował. Dorota Konkolewska wraz ze swoim bardzo kreatywnym zespołem przygotowała kolejne niezwykle interesujące zajęcia.

Realizacja: Krysia Dolata, Mirka Golczak, Marzena Górecka, Aneta Kamińska, Teresa Karpińska, Wiesia Kosińska, Jola Ławińska, Ela Rombalska, Dorota Grunwald, Dorota Woźnicka-Paszko.

W roli pacjentów i opiekunów: studenci Akademii Młodego Medyka.
Bardzo obszerna relacja fotograficzna na naszym fanpage w serwisie facebook

10 maj 2019

GRUPA PSYCHOEDUKACYJNA dla bliskich i opiekunów osób z zaburzeniami psychicznymi

Zapraszamy na organizowaną przez Centrum Zdrowia Psychicznego grupę psychoedukacyjną dla bliskich i opiekunów osób z zaburzeniami psychicznymi. Podczas spotkań będą Państwo mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat zaburzeń psychicznych (m.in. depresji, zaburzeń lękowych, uzależnień, zaburzeń odżywiania czy zaburzeń osobowości), uzyskać wsparcie i pomoc w zrozumieniu osoby chorej, otrzymać praktyczne wskazówki i odpowiedzi na nurtujące Państwa pytania. Warsztaty poprowadzą osoby o różnorodnym doświadczeniu:

Aneta Całus, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, pedagog o specjalności resocjalizacja z długoletnim stażem pracy z osobami z zaburzeniami psychicznymi, oraz Roksana Nowodworska, psycholog i psychoterapeuta poznawczo – behawioralny.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 16.05 2019 r. o godzinie 15.00 w Centrum Zdrowia Psychicznego ul. Jana z Kolna 12. Wszystkich chętnych zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: 501788894.

Zadanie realizowane ze środków finansowych Gminy Miasto Świnoujście pod nazwą „Program Ochrony Zdrowia Psychicznego dla Mieszkańców Świnoujścia.

08 maj 2019

Dojrzewanie - trudny czas dla młodzieży i rodziców - spotkanie z rodzicami

Dziś Karolina Flacht z Centrum Zdrowia Psychicznego reprezentowała nasz szpital na spotkaniu z rodzicami pn. "Dojrzewanie - trudny czas dla młodzieży i rodziców" w Szkole Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Świnoujściu.

Spotkanie edukacyjno-informacyjne odbyło się w ramach programu promocji zdrowia i zapobiegania zaburzeniom psychicznym w Gminie Miasto Świnoujście.

06 maj 2019

Usługi rehabilitacyjne w ramach Bonu Seniora - w Międzyzdrojach

W ramach BONU SENIORA można skorzystać z usług rehabilitacyjnych w Międzyzdrojach przy ulicy Niepodległości 10A w Przychodni Fizjoterapii Zbigniewa Mittelstadt.

Rodzaj usług i cennik poniżej. Rejestracja odbywa się telefonicznie pod nr 603 202 574 lub osobiście pod ww. adresem.

REHABILITACJA - UWAGA! Na świadczenia w zakresie rehabilitacji konieczne jest skierowanie od lekarza

CENA dla mieszkańców Świnoujścia powyżej 65 roku życia

kinezyterapia

indywidualna praca z pacjentem (np. ćwiczenia bierne, czynno-bierne, ćwiczenia według metod neurofizjologicznych, metody reedukacji nerwowo-mięśniowej, ćwiczenia specjalne, mobilizacje i manipulacje) - nie mniej niż 30 min.*