BIPBIP

18 lip 2019
Aktualności
Agnieszka Natorska

Centrum Zdrowia Psychicznego - zajęcia plenerowe dla pacjentów

18 lipca 2019 r. od godz. 10.00 przed szpitalem odbywały się zajęcia dla naszych pacjentów prowadzone przez Fundację Kamienica1 ze Szczecina. 
Celem zajęć było odświeżenie starych gier podwórkowych oraz poznanie nowych, a przez to:
🔹 wykształcenie umiejętności współpracy,
🔹 budowanie poprawnej komunikacji, 
🔹 nauka tolerancji.

W zajęciach uczestniczyli pacjeni z trzech oddziałów Centrum Zdrowia Psychicznego: uzależnień, zaburzeń nerwicowych, psychiatrycznego oraz z poradni narkotykowej. Foto i video relacja na naszej stronie na Facebooku. 

08 lip 2019
Aktualności
Agnieszka Natorska

Koszty związane z towarzyszeniem opiekuna w szpitalu będzie pokrywał NFZ

03 lipca 2019 roku weszła w życie nowelizacja ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta (Dz. U. z 2019 r. poz. 1128).
Szpitale nie mogą pobierać opłaty za pobyt rodzica przy małoletnim dziecku w trakcie jego leczenia w szpitalu lub innej placówce medycznej o profilu całodobowym.

Na podstawie ustawy nowelizującej doprecyzowano zakres dodatkowej opieki pielęgnacyjnej wskazując, że: "Przez dodatkową opiekę pielęgnacyjną sprawowaną nad pacjentem małoletnim lub posiadającym orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności, w podmiocie leczniczym, o którym mowa w art. 33 ust. 1, rozumie się również prawo do pobytu wraz z nim przedstawiciela ustawowego albo opiekuna faktycznego."

05 lip 2019
Aktualności
Agnieszka Natorska

Telefony alarmowe

Drodzy Państwo, dla przypomnienia numery alarmowe:

  • 112  - ogólnoeuropejski numer alarmowy,
  • 999 - pogotowie ratunkowe,
  • 984 - WOPR.
26 cze 2019
Aktualności
Agnieszka Natorska

Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Narkomanii

Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Narkomanii (Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Nadużywaniu Środków Odurzających i ich Nielegalnemu Handlowi) – święto obchodzone 26 czerwca, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 7 grudnia 1987 roku, na Międzynarodowej Konferencji na temat Nadużywania Środków Odurzających i Leków oraz ich Nielegalnego Handlu, która odbyła się 26 czerwca 1987 roku.

Strona internetowa Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu wykorzystuje pliki cookie do obsługi strony oraz celów statystycznych. Korzystanie z witryny jest
jednoznaczne z zaakceptowaniem umieszczenia plików cookies w Pani(a) urządzeniu końcowym. W każdym momencie można zmienić te ustawienia.   Akceptuję