W niedzielę 4 września 2016 r. na festynie poświęconym  zbiórce środków na rzecz Tomcia nie zabrakło ludzi o wrażliwym sercu związanych ze Szpitalem.

Udział w przygotowaniu mieli pacjenci, którzy w ramach terapii wykonali woskowe świece, załoga Szpitala (pracownicy służb medycznych, gospodarczych i administracyjnych) przygotowujący wspaniałe ciasta i realizujący badania diagnostyczne oraz przedstawiciel firmy KIND wykonujący badania słuchu. Graliśmy w przyszpitalnym laboratorium i na Muszli koncertowej. Dziękujemy mieszkańcom i gościom za wspaniałą atmosferę i hojność. Swoim zaangażowaniem wszyscy wsparliśmy małego bohatera - Tomka.