BIPBIP

01 wrz 2016
Aktualności
Tomasz Kotwicki

PROGRAM SZCZEPIEŃ OCHRONNYCH PRZECIW GRYPIE DLA MIESZKAŃCÓW ŚWINOUJŚCIA

SZPITAL MIEJSKI IM. JANA GARDUŁY W ŚWINOUJŚCIU SP. Z O. O.

INFORMUJE, IŻ Z DNIEM 1.09.2016 ROKU ROZPOCZYNA

„PROGRAM SZCZEPIEŃ OCHRONNYCH PRZECIW GRYPIE
DLA MIESZKAŃCÓW ŚWINOUJŚCIA
W WIEKU OD 60 ROKU ŻYCIA”

FINANSOWANY PRZEZ GMINĘ ŚWINOUJŚCIE

SZCZEPIENIA ODBYWAJĄ SIĘ:

W SZPITALNEJ IZBIE PRZYJĘĆ NA PARTERZE

w Świnoujściu, ul. Mieszka 7

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK, W GODZINACH 10.00 - 14.00

ZGŁASZAJĄC SIĘ DO SZCZEPIENIA NALEŻY POSIADAĆ

DOWÓD OSOBISTY

PROGRAM BĘDZIE REALIZOWANY OD 01.09.2016 ROKU DO 31.10. 2016 ROKU

LUB DO WYCZERPANIA SZCZEPIONEK

ZARZĄD SZPITALA

16 sie 2016
Aktualności
Tomasz Kotwicki

Komunikacja ze Szpitalem

Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjentów w zakresie poprawy działania placówki, zwiększenia funkcjonalności i dostępności do usług informuje, iż  na stronie internetowej jednostki pod adresem http://szpital.swinoujscie.pl można przesłać wniosek inicjujący polepszenie funkcjonowania zakładu, skargę na działanie personelu lub podziękowanie w przypadku chęci podzielenia się zadowoleniem z obsługi przez pracowników.

06 lis 2019
Aktualności
Tomasz Kotwicki

Profilaktyka i wczesne wykrywanie nowotworów skóry

Zachodniopomorski program profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów skóry na lata 2019-2021

Całkowita wartość projektu: 1.234.788,00 zł

Kwota przyznanego dofinansowania 1.173.048,60 zł

Kwota przyznanego dofinansowania z Europejskiego Funduszu Społecznego 1.049.569,80 zł

 

Realizowany projekt jest zgodny z RPZ WZ pn.: „Profilaktyka i wczesne wykrywanie nowotworów skóry na lata 2019-2021” i stanowi jego bezpośrednią implementację. Realizowany program polityki zdrowotnej dotyczy profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów skóry i wpisuje się w priorytet zdrowotny uwzględniony w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 27 lutego 2018 r. (Dz.U. 2018, poz. 469) „zmniejszenie zachorowalności i przedwczesnej umieralności z powodu: nowotworów złośliwych”.

Pierwszy moduł programu będą stanowiły działania informacyjno-promocyjne. Zostanie przeprowadzona kampania informacyjna skierowana do mieszkańców, a w szczególności populacji docelowej osób w wieku aktywności zawodowej, zachęcająca do aktywnego udziału w programie.

Drugi moduł to działania informacyjno-edukacyjne prowadzone wśród osób uczestniczących w programie, w tym personelu medycznego.

Trzeci moduł to działania informacyjno-szkoleniowe dla personelu medycznego. W zakresie tej części modułu merytorycznego związanego planowane są spotkania dla pielęgniarek i lekarzy POZ.

Czwarty moduł programu będą stanowiły podstawowe badanie przesiewowe w kierunku wykrycia nowotworów skóry, poprzedzone rekrutacją uczestników do badania.

Podstawowe badanie dermatologiczne będzie przeprowadzane wśród osób, które po uczestnictwie w działaniach z zakresu edukacji zdrowotnej oraz praktycznym zastosowaniu uzyskanej wiedzy wyrażą zainteresowanie uzupełniającą diagnostyką w tym kierunku. Piąty moduł będą stanowiły pogłębione badania, wykonywane przez lekarza dermatologa z wykorzystaniem dermatoskopu. Badanie zostanie wykonane wśród uczestników programu, u których wykryto podejrzane zmiany skórne wymagające pogłębionej diagnostyki. Program będzie realizowany na terenie całego województwa za pośrednictwem wybranych placówek POZ.

Już wkrótce akcja informacyjno-edukacyjna i spotkania jak zapobiegać nowotworom skóry, jak rozpoznawać zmiany skórne, gdzie zgłosić się na badania. Obserwujcie nas.

14 wrz 2016
Aktualności
Tomasz Kotwicki

Poradnia Kardiologiczna

Uprzejmnię informujemy, że w dniu 15.09.2016 w Poradni Kardiologicznej nie będą prowadzone "konsultacje czwartkowe" w związku z XX Międzynarodową Konferencją PTK. NA konsultacje zapraszamy w kolejne czwartki

Z poważaniem

Zespół Klinik i Poradni Kardiologicznych

Strona internetowa Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu wykorzystuje pliki cookie do obsługi strony oraz celów statystycznych. Korzystanie z witryny jest
jednoznaczne z zaakceptowaniem umieszczenia plików cookies w Pani(a) urządzeniu końcowym. W każdym momencie można zmienić te ustawienia.   Akceptuję