20 maj 2019

O szpitalu - Dorota Konkolewska, Jolanta Ławińska i Wiesława Kosińska w ZACHODNIOPOMORSKIEJ.TV

Do programu "Rozmowy na czasie" w zachodniopomorska.tv zaproszenie przyjęły reprezentantki Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o., które każdego dnia, pośrednio lub bezpośrednio ratują nasze zdrowie i życie: Wiesława Kosińska pielęgniarka oddziałowa Oddziału Wewnętrznego, Jolanta Ławińska położna oddziałowa Oddziału Położniczo-Ginekologicznego i Dorota Konkolewska prezes zarządu szpitala miejskiego, która niedawno decyzją rady nadzorczej rozpoczęła kolejną trzyletnią kadencję na stanowisku prezesa zarządu. Zapraszamy do obejrzenia.

19 maj 2019

Statystyki szpitalne za 2018 rok

W okresie 01.01.2018-31.12.2018 r. w przyszpitalnych poradniach i pracowniach udzielono 72 297 porad i badań diagnostycznych.
W Izbie Przyjęć przyjęto 9 998 pacjentów, z czego 7 006 zostało zbadanych w trybie ambulatoryjnym, czyli udzielono im porady, przeprowadzono obserwacje, a następnie w związku z brakiem wskazań do hospitalizacji wypisano do domu, a 2992 pacjentów po obserwacji przekazano do oddziałów szpitalnych.
Na bloku operacyjnym wykonano 973 (w 2017-951) zabiegi operacyjne, w tym 419 (2017-433) chirurgicznych, 554 (2017-518) ginekologiczno-położniczych.
Przyjęto w 2018 roku 351 (2017–351) porodów, w tym 169 metodą cesarskiego cięcia.

15 maj 2019

„Bierzemy stres na WARSZTAT. Pomagasz innym zadbaj o siebie” - Ratownicy Medyczni

Informujemy, że w dniach 17-19.05.2019 r. w Ośrodku Wypoczynkowym „Jantar” w Dziwnówku odbędą się warsztaty z profilaktyki stresu dla grup zawodowych zajmujących się pracą z trudnym klientem. Projekt realizowany z BUDŻETU OBYWATELSKIEGO 2019, pod nazwą: „Bierzemy stres na WARSZTAT. Pomagasz innym zadbaj o siebie”.
Tym razem zaprosiliśmy do udziału Ratowników Medycznych.
Zapraszamy serdecznie!
- Zespół Terapeutyczny Centrum Zdrowia Psychicznego -

14 maj 2019

Żegnamy Dariusza Guziaka

Dzisiaj żegnamy naszego kolegę, pielęgniarza Dariusza Guziaka. Był obecny w naszym życiu zawodowym. Pracował na Oddziale Intensywnej Terapii. Był inicjatorem i założycielem Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. W okresie zmian w służbie zdrowia organizował w szpitalu Rejestr Usług Medycznych. Minęły lata i powrócił do naszego szpitala jako dyrektor. Mimo, że los wskazał mu inną drogę zawodową nigdy nie zapomniał o pielęgniarkach i położnych ze Świnoujścia.
Darku na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci.
                                                                                Pielęgniarki i położne

_________________________________________________
Dariusz Guziak w latach 2008-2011 pełnił funkcję dyrektora świnoujskiego szpitala. Ceremonia pogrzebowa odbyła się dziś na cmentarzu w Drawsku Pomorskim, gdzie pożegnały Go najbliższe koleżanki i współpracownicy.
Rodzinie i Najbliższym składamy wyrazy najgłębszego współczucia.
W imieniu wszystkich pracowników szpitala – prezes zarządu Dorota Konkolewska

14 maj 2019

Ćwiczenia ratowniczo-pożarnicze na Oddziale Chirurgicznym

W dniach 15.05.2019-17.05.2019 r. w godzinach 13.00-14.00 w Szpitalu Miejskim im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. zostaną przeprowadzone ćwiczenia ratowniczo-pożarnicze na Oddziale Chirurgicznym z udziałem pracowników szpitala oraz funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej.

Przepraszamy pacjentów za powstałe utrudnienia.