27 maj 2019

Ogólnopolski Dzień Diagnosty Laboratoryjnego

27 maja 1961 r. Heinrich J. Matthaei i Marshall Warren Nirenberg odkryli tajemnicę kodu genetycznego, co dało podwaliny wszelkim późniejszym dokonaniom z dziedziny genetyki i biotechnologii. Dlatego właśnie dziś obchodzimy Ogólnopolski Dzień Diagnosty Laboratoryjnego.
I z tego miejsca serdecznie pozdrawiamy szefową laboratorium, Agnieszkę Trębicką oraz jej zespół diagnostów: Małgorzatę Kowalską, Katarzynę Siewierską i Ewelinę Suder oraz zespół techników analityki medycznej: Ewę Kamińską, Annę Łyczkowską, Dorotę Mielnicką, Beatę Molędę, Elżbietę Platę, Lidię Schedler i Bożenę Tchir.

22 maj 2019

Badania densytometryczne

Przypominamy, że już jutro, w czwartek, 23.05.2019 r. w godz. 9.00-18.00 na terenie szpitala odbędą się odpłatne badania densytometryczne organizowane przez firmę OsteoDENS Grzegorza Pozorskiego. Badanie trwa ok. 5-10 min.

Koszt badania dla pacjenta wynosi:
🔹 szyjka kości udowej 39 zł
🔹 kręgosłup odcinek L1-L4 39 zł
🔹 komplet obu badań 59 zł

Osoby chętne proszone są o rejestrację osobiście w Rejestracji Centralnej lub pod nr telefonów 91 32 67 424 lub 91 32 67 322.

Badania te można wykonać także w ramach Bonu Seniora. W tym wypadku rejestracja osobiście w okienku dedykowanym dla BONU SENIORA (parter budynku głównego szpitala) albo pod nr telefonów 91 32 67 424 lub 91 32 67 322.

20 maj 2019

Wyróżnienie dla szpitala za projekt "Oswajamy lęki - mały pacjent w laboratorium analitycznym"

Z przyjemnością i zaszczytem informujemy, że projekt Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu pt. "Oswajamy lęki - mały pacjent w laboratorium analitycznym" decyzją Rady Nagrody Fundacji Joy Aim zdobył Wyróżnienie w III Ogólnopolskim Konkursie ZOZ Uśmiechniętego Pacjenta 2018/2019 pod patronatem honorowym Rzecznika Praw Pacjenta i Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

To kolejna, udana inicjatywa na rzecz małych pacjentów. Z całą pewnością jest to projekt łączący w sobie edukację, profilaktykę i uśmiech. Do zrealizowania praktycznie w każdym szpitalu. Gratulujemy doskonałego pomysłu Agnieszce Natorskiej i kierownik szpitalnego laboratorium Agnieszce Trębickiej. Słowa uznania kierujemy także do wszystkich osób zaangażowanych w projekt: Katarzynie Siewierskiej, Małgorzacie Kowalskiej i Bożenie Tchir z laboratorium.

20 maj 2019

O szpitalu - Dorota Konkolewska, Jolanta Ławińska i Wiesława Kosińska w ZACHODNIOPOMORSKIEJ.TV

Do programu "Rozmowy na czasie" w zachodniopomorska.tv zaproszenie przyjęły reprezentantki Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o., które każdego dnia, pośrednio lub bezpośrednio ratują nasze zdrowie i życie: Wiesława Kosińska pielęgniarka oddziałowa Oddziału Wewnętrznego, Jolanta Ławińska położna oddziałowa Oddziału Położniczo-Ginekologicznego i Dorota Konkolewska prezes zarządu szpitala miejskiego, która niedawno decyzją rady nadzorczej rozpoczęła kolejną trzyletnią kadencję na stanowisku prezesa zarządu. Zapraszamy do obejrzenia.

19 maj 2019

Statystyki szpitalne za 2018 rok

W okresie 01.01.2018-31.12.2018 r. w przyszpitalnych poradniach i pracowniach udzielono 72 297 porad i badań diagnostycznych.
W Izbie Przyjęć przyjęto 9 998 pacjentów, z czego 7 006 zostało zbadanych w trybie ambulatoryjnym, czyli udzielono im porady, przeprowadzono obserwacje, a następnie w związku z brakiem wskazań do hospitalizacji wypisano do domu, a 2992 pacjentów po obserwacji przekazano do oddziałów szpitalnych.
Na bloku operacyjnym wykonano 973 (w 2017-951) zabiegi operacyjne, w tym 419 (2017-433) chirurgicznych, 554 (2017-518) ginekologiczno-położniczych.
Przyjęto w 2018 roku 351 (2017–351) porodów, w tym 169 metodą cesarskiego cięcia.