21 mar 2020

Potrzebna jest krew

W związku z wyjątkową sytuacją związaną z epidemią koronawirusa i wzrastającą liczbą osób hospitalizowanych, zwracamy się do Honorowych Dawców Krwi oraz wszystkich zdrowych osób, które o ostatnim czasie nie podróżowały do innych krajów i nie miały kontaktu z osobą zakażoną wirusem lub objętą kwarantanną, o zgłaszanie się do centrów krwiodawstwa w całej Polsce w celu oddania krwi.
Apelujemy o oddawanie krwi, ponieważ jest ona potrzebna szczególnie teraz.

21 mar 2020

Światowy Dzień Zespołu Downa

Dziś Światowy Dzień Zespołu Downa. Zakładane dziś różne skarpetki stały się symbolem tego dnia, ponieważ chromosom ma kształt skarpetki.

Data 21.03. również jest symboliczna - ludzie z zespołem Downa mają jeden dodatkowy 21. chromosom. Mają trzy zamiast dwóch. To zaburzenie genetyczne jest fachowo nazywane trisomią 21. chromosomu.

20 mar 2020

Centrum Zdrowia Psychicznego - pomoc psychologiczna dla mieszkańców Świnoujścia

Szanowni Państwo,
czas zagrożenia epidemicznego to trudny okres dla wszystkich. Budujące napięcie, zmiany związane z izolacją, zalecana rezygnacja z towarzyskiego trybu życia, okres niepewności.
Wszystko to wydaje się być kluczowym momentem, w którym rolę odegrać powinny: wsparcie, rozmowa i porady.
W ramach realizacji programu promocji zdrowia psychicznego i zapobiegania zaburzeniom psychicznym zespół Centrum Zdrowia Psychicznego dla mieszkańców Gminy Miasta Świnoujście

• uruchomia porady telefoniczne z psychologami i psychoterapeutami,
  • pracujemy już dla Was nad wskazówkami pomagającymi zredukować napięcie i lęk,
  • opowiemy jak my psychologowie organizujemy domowy czas z rodziną. Może nasze przykłady staną się dla Państwa inspiracją do zaczerpnięcia kilku z nich do swojego życia,
  • każdego dnia będziemy wzmacniać Waszą i naszą decyzję do akcji #zostań w domu,
  • na bieżąco będziemy informowali o naszych specjalistycznych działaniach: opiece środowiskowej, działalności oddziału nerwic, dostępności do e-recept lekarza psychiatry, leczeniu uzależnień.

W tym wyjątkowym dla nas wszystkich okresie nasz zespół stawia za cel być jak najbliżej z Państwem. Praca zdalna okazuje się być naszym sprzymierzeńcem. Nie będą Pastwo oczekiwać w kolejce na wizytę, nie będziemy potrzebować skierowań. Wiele badań i praktyka wielu specjalistów pokazują, że pomoc psychologiczna w postaci zdalnej jest skuteczna i nie należy jej traktować jako mniej wartościowej niż kontakt face to face. Codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00 po drugiej stronie słuchawki nasi specjaliści z różnych dziedzin z zakresu pomocy psychologicznej będą czekać na Wasz telefon. Służymy doświadczeniem, wiedzą i chęcią niesienia pomocy. Ważne telefony: 501788894, 508096792, 506591164.

Zespół Centrum Zdrowia Psychicznego