03 kwi 2020

Zabezpieczamy szpital i pacjentów

Dziś dzięki pomocy Państwowej Straży Pożarnej rozstawiliśmy przed budynkiem namiot, który ma pełnić funkcję śluzy przed potencjalnym wejściem na teren szpitala.
Dziękujemy strażakom i MDK Świnoujście za barierki. Relacja zdjęciowa na naszym fanpage

31 mar 2020

RTG (na ul. Dąbrowskiego)

Od środy, 01.04.2020 r. pracownia RTG znajdująca się w przychodni na ul. Dąbrowskiego będzie czynna  w godzinach 10.00-13.00.

30 mar 2020

Dzienny Oddział Nerwic

Szanowni Państwo,
w związku z zaistniałą sytuacją zagrożenia epidemicznego, w tym wyjątkowym dla nas wszystkich okresie, zespół Centrum Zdrowia Psychicznego postawił sobie za cel być jak najbliżej z Państwem. Zdecydowałyśmy kontynuować terapię z pacjentami Dziennego Oddziału Nerwic. Nasza decyzja podyktowana jest chęcią niesienia wsparcia. Praca ze strachem, nasilonym lękiem i innymi trudnymi emocjami w tej sytuacji nabierają na sile. Będziemy z Państwem kontynuować proces terapeutyczny.
Pracować będziemy inaczej, bo zdalnie. Ale już wiele badań i praktyka specjalistów pokazują, że pomoc psychologiczna w postaci zdalnej jest skuteczna i nie należy jej traktować jako mniej wartościowej niż kontakt face to face.

Jak się do tego przygotujemy?

1. Pacjenci Dziennego Oddziału Nerwic mogą wg potrzeby własnej inicjować kontakt. Zespół oddziału dostępny jest w dniach i godzinach dotychczasowej pracy oddziałowej, te nie ulegają zmianie.
  2. Zespół terapeutyczny każdego dnia zaplanowanej terapii będzie nawiązywał kontakt z pacjentami: będziemy rozmawiać o samopoczuciu, o symptomach jakie u siebie zauważyliście ale i jak dotychczas, wykonywać prace wynikające z programu terapeutycznego.

Co będzie potrzebne w naszej nowej formie kontaktu?

1. Dobrze naładowany telefon do telepord.
  2. Mail do przyjmowania i odbierania zadań do pracy własnej.
  3. Motywacja do pracy! :-)

Zostań w domu, chroń siebie, chrońmy innych.

Zespół Centrum Zdrowia Psychicznego

26 mar 2020

Zespół Poradni Specjalistycznych - pomoc telefoniczna

Mając na uwadze zaistniałą sytuację związaną z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19, wskazujemy na możliwość korzystania ze świadczeń gwarantowanych z zakresu opieki specjalistycznej.

Pacjenci Poradni kardiologicznej mogą uzyskać teleporadę lekarską, kontaktując się telefonicznie: 91 32 67 343: wtorek od godz. 15.00-16.00, w środę 08.00 13.00. W sobotę 04.04.2020 oraz 25.04.2020 r. od godz. 8.00-12.00.

Pacjenci Poradni dermatologicznej mogą skorzystać z teleporady kontaktując się telefonicznie: 91 32 67 308, w piątek, od godz. 14.00-18.00

Pacjenci Poradni chirurgicznej mogą skorzystać ze świadczeń medycznych udzielanych w ramach teleporady kontaktujac się telefonicznie: 91 32 67 355 w godz. 10.00-14.00 od poniedziałku do piątku.

Pacjentki Poradni położniczo-ginekologicznej

Pacjentki ciężarne zarejestrowane do poradni, prosimy by przychodziły punktualnie, o wyznaczonej godzinie (nie wcześniej!).

Pacjentkom ginekologicznym zarejestrowanym do poradni: udzielamy teleporad w dniach: poniedziałek od 14.00-18.00, wtorki od 15.00-19.00, czwartki od godz. 10.00-14.00 pod numerem telefonu: 91 32 67 446. Wystawiamy także e-recepty.