13 lip 2020

#GaszynChallenge

W dniu 13 lipca 2020 r. załoga Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o.wraz z pacjentami i  gościnnie z Przewodniczącą Rady Miasta Świnoujście Panią Elżbietą Jabłońską podjęła nominacje #GaszynChallenge od WSPR w Szczecinie i MOPR Świnoujście. Akcja ma na celu wsparcie finansowe na leczenie Frania ze Szczecina chorego na SMA. Zgłaszamy wykonanie zadania i nominujemy:

Urząd Miasta Świnoujście
Uzdrowisko Świnoujście S.A.
WSPL Świnoujście.

06 lip 2020

KOCHANE PRZYSZŁE MAMY – WRACAJĄ PORODY RODZINNE

Osoba towarzysząca , aby uczestniczyć w porodzie rodzinnym musi postępować zgodnie z wytycznymi:

• Pacjentka rodząca oraz osoba towarzysząca obowiązkowo wypełniają ankietę epidemiologiczną przy wejściu do szpitala.
  • Osoba odpowiedzialna za wstępną weryfikację pacjentów dokonuje pomiaru temperatury ciała i odnotowuje ją w ankiecie.
  • Dopuszczalna jest obecność tylko jednej osoby towarzyszącej podczas porodu bez możliwości wymiany osób bliskich.
  • Osoba towarzysząca przez cały okres pobytu w szpitalu musi być zabezpieczona w maskę ochronną oraz fartuch i rękawiczki ochronne.
  • Osoba bliska towarzyszy rodzącej w pojedynczej sali porodowej od momentu rozpoczętego porodu i powinna opuścić oddział w ciągu 2 godzin po zakończonym porodzie.
  • Należy ograniczyć możliwość opuszczania Sali porodowej przez osobę towarzyszącą. Wyjątkowo dopuszcza się zezwolenie na korzystanie z sanitariatu mieszczącego się przy Izbie Przyjęć gin.-poł.
  • W przypadku pacjentki zakwalifikowanej do elektywnego cięcia cesarskiego dopuszcza się obecność osoby towarzyszącej w Sali porodowej do momentu przekazania pacjentki do Sali cięć cesarskich. Pozostaje w niej do  narodzin dziecka, po czym zobowiązany jest do opuszczenia oddziału.

W przypadku wywiadu epidemiologicznego mogącego wskazywać na zakażenie COVID-19 partner zostaje zdyskwalifikowany z możliwości odbycia porodu rodzinnego, rodzącą traktuje się jako zakażoną. Osoby pozostające w kwarantannie lub w trakcie izolacji nie mogą uczestniczyć w porodzie rodzinnym i wchodzić na teren szpitala.

26 cze 2020

Komunikacja telefoniczna

W związku z powrotem do funkcjonowania wszystkich poradni specjalistycznych zauważamy bardzo dużą ilość rejestracji telefonicznych. Spowodowało to utrudnienia w dodzwonieniu się do Szpitala.

W związku z tym wprowadzamy zmiany organizacyjne w celu usprawnienia komunikacji telefonicznej.

Ponadto przypominamy, że Rejestracja jest czynna od poniedziałku do soboty w godzinach 07:30-19:00.

04 cze 2020

Spostrzeżenia z działań podjętych w Szpitalach w czasie pandemii.

W dniu 02.06.2020r odwiedziła nas Pani Lidia Lech – Oddziałowa Kliniki Reumatologii Chorób Metabolicznych i Chorób Rzadkich  Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w  Warszawie. Podczas spotkania z Prezes Zarządu Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. dr Elżbietą Kasprzak zostały wymienione spostrzeżenia i przeżycia związane z pracą w szczególnych warunkach związanych z zagrożeniem zakażenia  koronawirusem, zarówno pacjentów, jak i personelu medycznego w obu szpitalach.

Dziękujemy Pani Lidii za odwiedziny naszej placówki  i przekazanie tak ważnych  doświadczeń.

Pozdrawiamy i życzmy miłego pobytu w Świnoujściu.

27 maj 2020

Porody rodzinne

Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. jest w trakcie działań umożliwiających przywrócenie porodów rodzinnych. W chwili obecnej opracowywane są procedury uwzględniające stanowisko Konsultanta Krajowego w dziedzinie Położnictwa i Ginekologii, oraz Konsultanta Krajowego w dziedzinie Perinatologii z dnia 15.05.2020 r. W celu zmniejszenia ryzyka nieświadomego przenoszenia zakażenia do Oddziału, osoba towarzysząca powinna mieć aktualny wynik testu PCR w kierunku COVID-19 z okresu nie dłuższego niż maksymalnie 3 dni przed porodem, co jest uwzględnione w opracowywanej procedurze.

Zakładamy, iż od 01.07.2020 będziemy gotowi przywrócić porody rodzinne z zachowaniem maksymalnej ochrony pacjentek i personelu.