14 lis 2020

Obchodzimy Światowy Dzień Cukrzycy

Dzisiaj (14 listopada) obchodzimy Światowy Dzień Cukrzycy. Hasło tegorocznych obchodów brzmi: „Pielęgniarka Twoim wsparciem w leczeniu cukrzycy”. Jak wskazują organizatorzy ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Dłuższe życie z cukrzycą” właśnie pielęgniarki odgrywają ogromną rolę m.in. we wczesnym diagnozowaniu cukrzycy i zapewnianiu szybkiej interwencji, zapewnianiu przeszkolenia diabetologicznego i wsparcia psychologicznego oraz zwracaniu uwagi na czynniki ryzyka cukrzycy typu 2 celem jej zapobiegania.

09 lis 2020
Bartosz Turlejski

Testy antygenowe w szpitalu. Wyniki otrzymujemy szybciej.

Szpital Miejski im. Jana Garduły zaczął przeprowadzać testy antygenowe na obecność koronawirusa jeszcze zanim zyskały one rekomendację Ministerstwa Zdrowia. Są to testy nowej generacji, które są tak samo miarodajne, jak stosowane do tej pory testy PCR. Ich dodatkową zaletą jest przede wszystkim szybki wynik. - Otrzymujemy go już po kilkunastu minutach - mówią pracownicy szpitala.

05 lis 2020
Bartosz Turlejski

Umowa podpisana. Szpital zamawia sprzęt za ponad 430 tysięcy złotych!

Udało się! Wniosek, dzięki któremu Szpital Miejski im. Jana Garduły otrzyma 437 tysięcy złotych na sprzęt medyczny został zaakceptowany przez Wojewódzki Urząd Pracy. Prezes Dorota Konkolewska dzisiaj podpisała stosowną umowę. Do końca roku wszystkie urządzenia powinny trafić do Świnoujścia.

03 lis 2020
Bartosz Turlejski

Jaka jest rola naszego szpitala w walce z epidemią? Wyjaśniamy.

W ostatnich tygodniach dziennikarze pytają nas o rolę naszego szpitala w związku z epidemią koronawirusa. Najważniejsza informacja jest taka, że nasz szpital nie został przekształcony w placówkę, która zajmuje się wyłącznie problemem wspomnianego wirusa, czyli w tzw. „szpital covidowy”. Co to oznacza? Zapraszamy do lektury naszego artykułu.