20 lis 2020

Pytacie? Odpowiadamy!

W ostatnim czasie pojawia się sporo pytań odnośnie funkcjonowania naszej placówki. Kiedy ponownie będą możliwe porody rodzinne? Kiedy będą realizowane badania USG? Kto obsłuży nowy sprzęt w szpitalu? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziecie poniżej.

16 lis 2020

Punkt pobrań przy ul. Mieszka I 4 ponownie otwarty

Punkt pobrań laboratorium przy ul. Mieszka I 4 został ponownie otwarty. Tradycyjnie punkt czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.15 do 10.00 oraz w sobotę i niedzielę w godzinach od 8.00 do 10.00.

15 lis 2020

Koronawirus to nie „fejk”. Dla pracowników szpitala stał się codziennością

Niedawno opisywaliśmy rolę Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu w walce z epidemią koronawirusa. Do naszej placówki trafiają osoby zakażone, których stan jest na tyle poważny, że wymagają hospitalizacji. Oszczędzamy Państwu relacji z sal, w których nasi lekarze i pielęgniarki walczą o zdrowie i życie tych pacjentów. To historie, które nie zawsze kończą się szczęśliwie. Nie chcemy straszyć. Chcemy jednak, żebyście wiedzieli, jak jest.

14 lis 2020

Obchodzimy Światowy Dzień Cukrzycy

Dzisiaj (14 listopada) obchodzimy Światowy Dzień Cukrzycy. Hasło tegorocznych obchodów brzmi: „Pielęgniarka Twoim wsparciem w leczeniu cukrzycy”. Jak wskazują organizatorzy ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Dłuższe życie z cukrzycą” właśnie pielęgniarki odgrywają ogromną rolę m.in. we wczesnym diagnozowaniu cukrzycy i zapewnianiu szybkiej interwencji, zapewnianiu przeszkolenia diabetologicznego i wsparcia psychologicznego oraz zwracaniu uwagi na czynniki ryzyka cukrzycy typu 2 celem jej zapobiegania.