06 sty 2021
Bartosz Turlejski

"Walka i zapobieganie COVID-19". Cały sprzęt już jest.

Cały sprzęt zamówiony w ramach unijnego projektu związanego z walką oraz zapobieganiem COVID-19 trafił już do Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu. - To niezbędne wyposażenie, które pomoże nam w pracy; w ratowaniu zdrowia i życia pacjentów - mówią w placówce.

04 sty 2021
Bartosz Turlejski

Szpital szczepi „grupę zero”. Przyszły kolejne szczepionki.

Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu zaszczepił pierwsze 150 osób z tzw. „grupy zero”. - Szczepienia są kontynuowane. W poniedziałek (4 stycznia) otrzymaliśmy kolejne 270 dawek szczepionek. Teraz czas na osoby zgłoszone przez inne podmioty wykonujące działalność medyczną, Sanepid, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie i pracowników aptek - mówią w szpitalu.

01 sty 2021
Bartosz Turlejski

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!

Pożegnaliśmy bardzo trudny dla wielu z nas 2020 rok. Wierzymy, że 2021 rok będzie znacznie lepszy. Życzymy Państwu w Nowym Roku szczęścia, pomyślności, wielu wspaniałych chwil, a przede wszystkim dużo zdrowia, bo ono jest najważniejsze!

29 gru 2020
Bartosz Turlejski

COVID-19. Pierwsze szczepienia za nami!

W Świnoujściu we wtorek (29 grudnia) rozpoczęły się szczepienia przeciw COVID-19 dla pracowników ochrony zdrowia. Jako pierwsza szczepionkę przyjęła lek. med. Renata Waszczuk, lekarz naczelny Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły. - Czuję się bardzo dobrze. Po 15 stycznia zaczniemy masowe szczepienia dla mieszkańców. To będzie duża akcja, ale sprostamy wyzwaniu - mówi R. Waszczuk.

27 gru 2020
Bartosz Turlejski

COVID-19. Wkrótce zaszczepimy pierwszą osobę w Świnoujściu!

W Polsce odbyły się dzisiaj (27 grudnia) pierwsze szczepienia przeciw COVID-19. Skorzystali z nich pracownicy placówek medycznych. Już wkrótce zaszczepiona zostanie również pierwsza osoba w naszym mieście, w Świnoujściu. - Czekaliśmy na ten moment. Wierzymy, że to początek powrotu do normalności - mówi Dorota Konkolewska, prezes zarządu Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły.