08 lut 2021

Do tej pory nasz szpital zaszczepił ponad 1800 osób

Od 29 grudnia 2020 roku do 7 lutego 2021 Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu przeciw COVID-19 zaszczepił 1836 osób. 1592 otrzymało dwie dawki, a 244 jedną. W tym tygodniu do placówki powinno zgłosić się na szczepienia 300 osób. Będą to seniorzy oraz osoby z grupy "zero" oczekujące na drugą dawkę.

04 lut 2021

Porody rodzinne wróciły

Od 1 lutego do Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu wróciły porody rodzinne. - Cieszymy się. Narodziny dziecka to wyjątkowy moment. Niestety ze względu na sytuację epidemiologiczną musieliśmy na pewien czas, w trosce o bezpieczeństwo personelu, pacjentów i samych dzieci, przedsięwziąć środki ostrożności. Teraz chcemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom przyszłych mam - mówią członkowie personelu świnoujskiego szpitala.

04 lut 2021

Światowy Dzień Walki z Rakiem

Dzisiaj (4 lutego) obchodzimy Światowy Dzień Walki z Rakiem. Święto zostało ustanowione w 2000 roku na Światowym Szczycie Waki z Rakiem w Paryżu. Na szczycie opracowano tzw. Kartę Paryską, zobowiązującą wszystkie kraje, które się pod nią podpisały, do tworzenia programów zapobiegających chorobom nowotworowym. Celem Światowego Dnia Walki z Rakiem jest zwrócenie uwagi na zapobieganie i leczenie chorób nowotworowych.

02 lut 2021
Bartosz Turlejski

To był wyjątkowy finał WOŚP. Dziękujemy, że byliście z nami!

W ramach 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Szpital Miejski im. Jana Garduły zebrał 5 948 złotych, 44 euro, 120 koron szwedzkich oraz cztery korony czeskie. - Wszystkim, którzy wrzucili pieniądze zarówno do puszek stacjonarnych naszego szpitala, jak i w każdy inny sposób pomagali WOŚP, serdecznie dziękujemy - mówią pracownicy placówki.

30 sty 2021
Bartosz Turlejski

Nasz szpital gra z Orkiestrą. Sprawdź, co przygotowaliśmy na niedzielę.

Nasz szpital gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! Przez cały miniony tydzień w ramach akcji oferowaliśmy badania profilaktyczne. Dziękujemy wszystkim, którzy skorzystali z naszej oferty i wrzucając pieniądze do puszki, wsparli szczytną ideę. Jeżeli do tej pory umknęła Państwu informacja o badaniach, to jeszcze nic straconego. W niedzielę także będzie można skorzystać z badań w naszym laboratorium oraz przy naszym stoisku w amfiteatrze.