02 mar 2021
Bartosz Turlejski

Czasami nie wystarczy „wziąć się w garść”. Warto poszukać pomocy specjalisty.

Nie wszyscy wiedzą, że w Świnoujściu istnieje Centrum Zdrowia Psychicznego, które ma spore sukcesy w leczeniu zaburzeń i chorób psychicznych oraz uzależnień. Leczenie odbywa się tutaj bezpłatnie w oparciu o Narodowy Fundusz Zdrowia i dotacje Miasta. W czasie pandemii coraz więcej osób potrzebuje wsparcia. Specjaliści mówią, że nie ma się czego wstydzić i warto poszukać fachowej pomocy. A o tym, jaką pomoc możemy uzyskać, rozmawiamy z Anetą Całus, psychoterapeutą uzależnień, kierownikiem Centrum Zdrowia Psychicznego przy Szpitalu Miejskim im. Jana Garduły w Świnoujściu.

01 mar 2021

Do tej pory podaliśmy 3112 dawek szczepionek

Do tej pory Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu podał 3112 dawek szczepionek przeciw COVID-19. W tym tygodniu kolejna pula preparatu Pfizera zostanie dostarczona do naszej placówki w środę. Nadal posiadamy szczepionki firmy AstraZeneca, których, z różnych powodów, nie mogliśmy podać niektórym nauczycielom.

24 lut 2021
Bartosz Turlejski

Takie zabiegi w ramach NFZ to rzadkość. Nasi ortopedzi wykonują je regularnie.

Na zdjęciu są ortopedzi dr Mateusz Grabowski oraz dr Adam Sokołowski. W Szpitalu Miejskim im. Jana Garduły w Świnoujściu zakończyli właśnie skomplikowaną operację: artroskopię stawu ramiennego. Nie wszyscy wiedzą, że zabiegi tego typu przeprowadzane niekomercyjnie, ale w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, to rzadkość w regionie. Nasi lekarze wychodzą jednak naprzeciw potrzebom pacjentów.