25 mar 2021
Bartosz Turlejski

Mamy świetnych ortopedów! Kolejny udany zabieg na bloku operacyjnym.

To był kolejny udany zabieg na bloku operacyjnym w Szpitalu Miejskim im. Jana Garduły w Świnoujściu. - Przeprowadziliśmy zabieg naprawczy zwichniętego stawu barkowo-obojczykowego u 41-letniego mężczyzny. Kontuzję odniósł po upadku podczas jazdy na nartach - informuje lek. Krzysztof Pobłocki, który od niedawna przyjmuje i operuje pacjentów w świnoujskiej placówce.

24 mar 2021

Dzisiaj (24 marca) obchodzimy Światowy Dzień Gruźlicy

Dzisiaj (24 marca) obchodzimy Światowy Dzień Gruźlicy. Święto zostało zainicjowane przez Światową Organizację Zdrowia. Data upamiętnia dzień poinformowania przez Roberta Kocha, niemieckiego naukowca, o fakcie wyizolowania prątka gruźlicy w 1882 roku.  Sama choroba  towarzyszy światu od tysiącleci. Jak wskazywał w swojej książce Maciej Rosolak „prątki  gruźlicy znaleziono w mumii sprzed 8 tys. lat, a w szczątkach zwierząt zachowały się prątki sprzed 17 tys. lat.”

23 mar 2021
Bartosz Turlejski

Podsumowujemy akcję szczepień w szpitalu. Jest też prośba od medyków.

4150 dawek szczepionek przeciw COVID-19 podał do tej pory Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu. Dwie dawki przyjęło 1638 osób, a jedną 874. W środę (24 marca) do placówki dostarczone zostanie kolejne 240 dawek preparatu Pfizera. W tym tygodniu medycy rozpoczynają szczepienia osób z grupy 1b.