23 mar 2021
Bartosz Turlejski

Podsumowujemy akcję szczepień w szpitalu. Jest też prośba od medyków.

4150 dawek szczepionek przeciw COVID-19 podał do tej pory Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu. Dwie dawki przyjęło 1638 osób, a jedną 874. W środę (24 marca) do placówki dostarczone zostanie kolejne 240 dawek preparatu Pfizera. W tym tygodniu medycy rozpoczynają szczepienia osób z grupy 1b.

21 mar 2021
Bartosz Turlejski

Szpital ma nowy sprzęt. To sterylizator plazmowy.

Sterylizator plazmowy niskotemperaturowy to nowy sprzęt w Szpitalu Miejskim im. Jana Garduły w Świnoujściu. - Służy do dezaktywacji mikroorganizmów na szerokiej gamie narzędzi, których używamy w naszej placówce. Sterylizator jest bardzo poręczny. Dzięki niemu nasza praca przebiega sprawniej - mówią w świnoujskim szpitalu.

16 mar 2021
Bartosz Turlejski

Kolejne szczepienia szpital zaczyna w środę

Do tej pory Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu podał 3767 dawek szczepionek przeciw COVID-19. Dwie dawki podano 1452 osobom, a jedną - 863. W tym tygodniu placówka będzie kontynuować szczepienia preparatem Pfizera seniorów oraz osób oczekujących na drugą dawkę.

11 mar 2021

Ważna zmiana! Nowe zasady szczepień dla grupy 1b

Ważna informacja! Ukazało się rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie planowanych na drugą połowę marca szczepień dla grupy 1b. Możliwość zaszczepienia otrzymują także osoby, które mają rozpoznaną chorobę nowotworową, ale nie rozpoczęły jeszcze leczenia. Szpital Miejski im. Jana Garduły dzisiaj (11 marca) rozpoczął rejestrację tej grupy i wspomniane osoby również mogą się zgłaszać.