31 mar 2021

Podziękowania

Środę zaczynamy od podziękowań. Lek. med. Renata Panowek Brzezowska, wieloletnia ordynator Oddziału Pediatrii oraz Oddziału Neontologii postanowiła zrezygnować ze swojej funkcji. Przypomnijmy, że pani Renata jako lekarz pediatra i neonatolog pracuje w naszym szpitalu od czerwca 2005 roku, a ordynatorem wspomnianych oddziałów jest od 1 stycznia 2008 roku. Przez lata swojej pracy pomogła wielu młodym pacjentom i doskonale kierowała pracami oddziałów.  Przed R. Panowek-Brzezowską - nowe wyzwania. Jeszcze raz bardzo dziękujemy, w związku z nowym przedsięwzięciem życzymy powodzenia i oczywiście liczymy na dalszą współpracę z naszym szpitalem.

25 mar 2021
Bartosz Turlejski

Mamy świetnych ortopedów! Kolejny udany zabieg na bloku operacyjnym.

To był kolejny udany zabieg na bloku operacyjnym w Szpitalu Miejskim im. Jana Garduły w Świnoujściu. - Przeprowadziliśmy zabieg naprawczy zwichniętego stawu barkowo-obojczykowego u 41-letniego mężczyzny. Kontuzję odniósł po upadku podczas jazdy na nartach - informuje lek. Krzysztof Pobłocki, który od niedawna przyjmuje i operuje pacjentów w świnoujskiej placówce.

24 mar 2021

Dzisiaj (24 marca) obchodzimy Światowy Dzień Gruźlicy

Dzisiaj (24 marca) obchodzimy Światowy Dzień Gruźlicy. Święto zostało zainicjowane przez Światową Organizację Zdrowia. Data upamiętnia dzień poinformowania przez Roberta Kocha, niemieckiego naukowca, o fakcie wyizolowania prątka gruźlicy w 1882 roku.  Sama choroba  towarzyszy światu od tysiącleci. Jak wskazywał w swojej książce Maciej Rosolak „prątki  gruźlicy znaleziono w mumii sprzed 8 tys. lat, a w szczątkach zwierząt zachowały się prątki sprzed 17 tys. lat.”