30 maj 2018

Szczepienia HPV - informacje już w szkołach

W menu głównym strony, umieściliśmy nową zakładkę Szczepienia HPV - to tam będziemy zamieszczać informacje na temat samego wirusa ale także najważniejsze informacje dotyczące „Programu profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego w Gminie Miasto Świnoujście”. Informacja dotycząca zaszczepienia mieszkanek Świnoujścia z rocznika 2006, zameldowanych na terenie miasta Świnoujście, została w dniach 29-30.05.2018 r. skierowana do świnoujskich szkół.

29 maj 2018

Szczepienia HPV - program profilaktyczny

Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. realizuje „Program profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego w Gminie Miasto Świnoujście”, przeciw wirusowi HPV, który odpowiedzialny jest za powstawanie raka szyjki macicy.

28 maj 2018

27 maja Dniem Diagnosty Laboratoryjnego

Dzień Diagnosty Laboratoryjnego został ustanowionym w 2011 roku przez Krajową Izbę Diagnostów Laboratoryjnych.

27 maja 1961 roku Heinrich J. Matthaei i Marshall Warren Nirenberg odkryli tajemnicę kodu genetycznego, a tym samym tajemnicę życia na ziemi. Odkryciem tym otwarto drogę do kolejnych dokonań genetycznych i biotechnologicznych.

28 maj 2018

Bank Mleka Kobiecego

W czwartek 24 maja 2018 r. na zaproszenie Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie i Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 2 PUM w Szczecinie, Prezes Zarządu Dorota Konkolewska, miała przyjemność uczestniczyć w otwarciu pierwszego w zachodniej części naszego kraju, Banku Mleka Kobiecego.

27 maj 2018

Zagraliśmy dla Michała

Mecz charytatywny pięknie przegraliśmy. Księża wygrali z Lekarzami 5:2. Jednak wszyscy wygraliśmy dużo więcej: była dobra zabawa, bardzo dużo śmiechu i wielka szczodrość. Przez kilka godzin festynu, uzbieraliśmy 29779,46 zł i 61 euro. Brawo Wyspiarze!