BIPBIP

13 wrz 2019
Aktualności
Agnieszka Natorska

Głosujemy na projekty szpitala!

Budżet Obywatelski 2019

Projekt inwestycyjny nr 2: NOWOCZESNA PRACOWNIA ENDOSKOPOWA I ZABIEGOWA
Zakup nowoczesnego sprzętu medycznego do pracowni endoskopii celem realizacji badań profilaktycznych górnych i dolnych odcinków przewodu pokarmowego (gastroskopia, kolonoskopia) oraz zabiegów na videoendoskopach: usuwanie polipów i wczesnych zmian nowotworowych, rozszerzenie łagodnych i złośliwych zwężeń przewodu pokarmowego oraz hamowanie krwawień.

Szacunkowy koszt projektu: 1 000 000,00 PLN

Projekt nieinwestycyjny nr 2: MNIEJ SIĘ STRESUJESZ, LEPIEJ PRACUJESZ
Warsztaty profilaktyki stresu i wypalenia zawodowego dla osób czynnych zawodowo zatrudnionych w instytucjach i firmach na terenie Miasta. Dwudniowe profilaktyczne warsztaty wyjazdowe, na których będzie można nabyć wiedzę teoretyczną dotyczącą stresu i wypalenia zawodowego oraz zwiększyć własną samoświadomość i nabyć umiejętności praktyczne radzenia sobie ze stresem.

Szacunkowy koszt projektu: 39 250,00 PLN

Karty do głosowania można pobrać w Rejestracji Centralnej: Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o. o., Świnoujście, ul. Mieszka I 7. Głosowanie trwa w dniach 10-27 września 2019 roku.

10 wrz 2019
Aktualności
Agnieszka Natorska

Jesteśmy szpitalem przyjaznym Kangurom

Kangurowanie (Kangaroo Mother Care) czyli kontakt „skóra do skóry” to oficjalna praktyka medyczna, której standardy Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) opracowała w 2003 roku jako zalecenia wobec wcześniaków oraz dzieci urodzonych w terminie.

Miło nam poinformować, że nasz szpital przystąpił do akcji "SZPITAL PRZYJAZNY KANGUROM", którego celem jest szerzenie wśród społeczeństwa świadomości i znaczenia kangurowania oraz wzrost poziomu świadomości kontaktu „skóra do skóry”. 
Należy uwrażliwiać rodziców na znaczenie tego rodzaju kontaktu w rozwoju dziecka już od pierwszych chwil po narodzinach, uświadamiać rodziców o przysługujących im prawach, zachęcać do kontynuacji kangurowania w warunkach domowych, promować zalety płynące z „rodzicielstwa bliskości”.

09 wrz 2019
Aktualności
Agnieszka Natorska

Centrum Zdrowia Psychicznego - pomoc przez cały rok

Jeśli czujesz, że...zmagasz się z problemami natury psychicznej lub emocjonalnej lub widzisz, że ktoś z Twoich bliskich ma takie trudności... przyjdź i skonsultuj się ze specjalistami z Centrum Zdrowia Psychicznego. Pamiętaj! Dbając o zdrowie swoje i swoich bliskich wspólnie dbacie o uśmiech dziecka w Waszej rodzinie. Taka idea przyświeca spotkaniom z mieszkańcami naszego miasta.

Spotykamy się z mieszkańcami Świnoujścia by szerzyć informację o formach pomocy i wsparcia w naszym szpitalu. W natłoku informacyjnym szczególnie cenimy kontakt bezpośredni. Jest to również możliwość poznania naszych specjalistów: podczas Festiwalu Uśmiechu mieszkańcy mogli zadać pytania psycholog i terapeucie uzależnień, Ani Michalak i Bartoszowi Ślaskiemu, teraz z mieszkańcami dzielnicy Warszów spotkała się Karolina Flacht.

10 października będziemy obchodzić coroczne obchody Dnia Zdrowia Psychicznego nie tylko w tym dniu, ale przez cały rok staramy się przypominać naszej lokalnej społeczności wagę dbałości o zapewnienie dobrostanu ogólnego - mówi Aneta Całus, kierownik Centrum Zdrowia Psychicznego.

Ważne telefony: opieka psychiatryczna (psychiatra, psycholog) +48 91 326 73 16, opieka uzależnień (alkohol, narkotyki, komputer) +48 91 326 73 14

05 wrz 2019
Aktualności
Agnieszka Natorska

Wyróżnieni pracownicy z wizytą u prezydenta

W środę, 4 września br. prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz przyjął w swoim gabinecie osoby wyróżnione w wojewódzkim plebiscycie Hipokrates 2019, którym w obecności swojego zastępcy Pawła Sujki i prezes świnoujskiego szpitala Doroty Konkolewskiej serdecznie gratulował za otrzymane wyróżnienia.

27 sie 2019
Aktualności
Agnieszka Natorska

HIPOKRATES ROKU - gala w Operze na Zamku w Szczecinie

W poniedziałek 26 sierpnia 2019 roku, w Operze na Zamku w Szczecinie zgromadzono laureatów plebiscytu Hipokrates 2019.

- W życiu już tak jest, że czasami z wyboru, czasami z przypadku, każdy z nas wykonuje inny zawód - otworzył spotkanie marszałek Olgierd Geblewicz.

- Każdy oczywiście zasługuje na najwyższy szacunek, ale jest taka grupa zawodów, które mają szczególny wymiar, bo towarzyszą nam od początku, aż do końca naszych dni. To grupa zawodów, w której potrzebne jest poczucie autentycznej misji, z drugiej strony opanowania, hartu ducha, by w niełatwych sytuacjach pomagać, leczyć i ratować drugiego człowieka. Dlatego z tak wielką satysfakcją objąłem patronat nad tym konkursem, który ma doceniać codzienną pracę tych bohaterów.

Pacjenci głosowali na swoich kandydatów w kategoriach powiatowych i wojewódzkich. Wybierali pielęgniarkę, położną, lekarza rodzinnego, pediatrę, stomatologa, przychodnię, chirurga, ginekologa, kardiologa, ortopedę, dietetyka medycznego, fizjoterapeutę, ratownika medycznego, przychodnię stomatologiczną oraz szpital.

Bardzo nam miło ogłosić, że wśród laureatów znaleźli się medycy reprezentujący nasz szpital: Pielęgniarka Roku - Agnieszka Cieślak-Zazińska (miasto Świnoujście), z finału wojewódzkiego: Położna Roku - Jolanta Ławińska (II miejsce), Ginekolog Roku - Renata Waszczuk (I miejsce) i Ortopeda Roku - Maciej Zgutka (II miejsce) oraz reprezentująca szpital w Kamieniu Pomorskim ale pracująca także u nas, Pediatra Roku - Dorota Subicka (powiat kamieński). 

Strona internetowa Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu wykorzystuje pliki cookie do obsługi strony oraz celów statystycznych. Korzystanie z witryny jest
jednoznaczne z zaakceptowaniem umieszczenia plików cookies w Pani(a) urządzeniu końcowym. W każdym momencie można zmienić te ustawienia.   Akceptuję