09 wrz 2021

Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień FAS

Na Alkoholowy Zespół Płodowy (FAS) narażone są dzieci, których matki spożywały alkohol podczas ciąży. Chodzi o zaburzenia zarówno fizyczne, ale także obejmujące sferę psychiczną. Każda ilość alkoholu przyjęta w okresie ciąży może być niebezpieczna. Ideą Międzynarodowego Dnia FAS, który dzisiaj obchodzimy, jest przypomnienie o zagrożeniach jakie alkohol stwarza dla płodu. Według statystyk w Polsce na 300 000 urodzeń, aż 1000 dzieci ma FAS.

08 wrz 2021

Teoretyczny pożar i praktyczne umiejętności

Szpitalne laboratorium, wtorkowy poranek, dzień jak co dzień. Niepokojący zapach i dym dochodzące z piwnicy sugerowały jednak, że to nie będzie dzień jak co dzień. Sprawa jest poważna. Uwaga, pożar!

01 wrz 2021

Podziękowania dla naszych chirurgów

To był kolejny udany zabieg w Szpitalu Miejskim im. Jana Garduły w Świnoujściu. Na prośbę pacjentów zamieszczamy podziękowania dla zespołu naszych chirurgów. Cieszymy się, że wszystko się udało i życzymy dużo zdrowia!

29 lip 2021
Bartosz Turlejski

Szczepimy także w hotelach. Zachęcamy do współpracy!

Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu prowadzi szczepienia wyjazdowe przeciw COVID-19 w hotelach i pensjonatach na terenie Świnoujścia. - Zaszczepić mogą się zarówno pracownicy danych placówek jak i goście. Zachęcamy właścicieli hoteli do współpracy - mówią medycy.

22 lip 2021
Bartosz Turlejski

Łóżka do intensywnej terapii już w szpitalu!

12 łóżek do intensywnej terapii z materacami trafiło do Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu. To większość z 35 łóżek, które Zbigniew Bogucki, wojewoda zachodniopomorski przekazał szpitalom w naszym województwie.