14 wrz 2021

Wypalenie? Nie!

Mówi się, za Konfucjuszem, że jeśli będziemy zajmować się tym, co kochamy, nigdy nie będziemy musieli pracować. Brzmi pięknie i z pewnością to w dużej mierze prawda, tyle że nawet najbardziej ukochana praca może doprowadzić do wyczerpania.

13 wrz 2021

17 września rusza program szczepień przeciw grypie dla seniorów

SZPITAL MIEJSKI IM. JANA GARDUŁY W ŚWINOUJŚCIU SP. Z O. O.

INFORMUJE, IŻ Z DNIEM 17.09.2021 ROKU ROZPOCZYNA

"PROGRAM SZCZEPIEŃ OCHRONNYCH PRZECIW GRYPIE DLA MIESZKAŃCÓW ŚWINOUJŚCIA W WIEKU OD 60 ROKU ŻYCIA"

FINANSOWANY PRZEZ GMINĘ ŚWINOUJŚCIE

SZCZEPIENIA ODBYWAJĄ SIĘ W SZPITALU W ŚWINOUJŚCIU

(WEJŚCIE OD ULICY JANA Z KOLNA)

GABINET NOCNEJ I ŚWIĄTECZNEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ.

DNI I GODZINY:

WTOREK - W GODZINACH OD 13.00 DO 17.00

ŚRODA - W GODZINACH OD 10.00 DO 14.00

PIĄTEK - W GODZINACH OD 10.00 DO 14.00

ZGŁASZAJĄC SIĘ DO SZCZEPIENIA NALEŻY POSIADAĆ

DOWÓD OSOBISTY

PROGRAM BĘDZIE REALIZOWANY

OD 17.09.2021 ROKU DO 31.10.2021 ROKU

LUB DO WYCZERPANIA SZCZEPIONEK

ZARZĄD SZPITALA

10 wrz 2021

Trzy razy więcej tlenu

„Tlen jest niezbędny do życia” – ten truizm w dobie pandemii, której końca wciąż nie widać, nabiera nowego znaczenia i większej niż dotąd wagi.

W marcu ogólnopolskie media obiegła szokująca wiadomość – w jednym z poznańskich szpitali zabrakło tlenu medycznego. Dwanaście osób przetransportowano do innej placówki, sześć zmarło. Czy z powodu tego zaniechania? Nie wiadomo, gdyż śledztwo wciąż trwa. Niezależnie jednak od ustaleń śledczych, faktem jest, że do takiej sytuacji nie miało prawa dojść.

09 wrz 2021

Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień FAS

Na Alkoholowy Zespół Płodowy (FAS) narażone są dzieci, których matki spożywały alkohol podczas ciąży. Chodzi o zaburzenia zarówno fizyczne, ale także obejmujące sferę psychiczną. Każda ilość alkoholu przyjęta w okresie ciąży może być niebezpieczna. Ideą Międzynarodowego Dnia FAS, który dzisiaj obchodzimy, jest przypomnienie o zagrożeniach jakie alkohol stwarza dla płodu. Według statystyk w Polsce na 300 000 urodzeń, aż 1000 dzieci ma FAS.

08 wrz 2021

Teoretyczny pożar i praktyczne umiejętności

Szpitalne laboratorium, wtorkowy poranek, dzień jak co dzień. Niepokojący zapach i dym dochodzące z piwnicy sugerowały jednak, że to nie będzie dzień jak co dzień. Sprawa jest poważna. Uwaga, pożar!