01 paź 2021

Wzorcowa operacja

Zwichnięcie barku to jedna z częstszych kontuzji stawu ramiennego. Podobno szczególnie narażeni są na nią sportowcy – na przykład kolarze czy narciarze – i entuzjaści siłowni. Nie oznacza to jednak, że pozostali mogą się czuć niezagrożeni. Może to spotkać każdego. Wystarczy niefortunny upadek na ramię.

29 wrz 2021

Zagłosuj na zdrowie!

Idea Budżetu Obywatelskiego jest prosta i ze wszech miar słuszna – to my, mieszkańcy, decydujemy o tym, czego chcemy, co uważamy za najważniejsze dla nas, a co wręcz za niezbędne. Mamy wpływ na otoczenie i na to, co nam ono oferuje. W tym roku na szczególną uwagę zasługują dwa projekty, za którymi stoi nasz szpital.

29 wrz 2021

Więcej niż pompa

Dla romantyka będzie to najbardziej romantyczny z narządów, dla pragmatyka – po prostu pompa do krwi. Niezależnie od perspektywy, serce to najważniejszy z organów. I najpracowitszy. Z tego oto powodu zasługuje na szczególną troskę oraz… własne święto.

27 wrz 2021

Natura - radość

Natura = radość

„Na każdym spacerze w naturze człowiek otrzymuje znacznie więcej niż szuka” – ta myśl szkocko-amerykańskiego pisarza i przyrodnika Johna Muira zawiera w sobie bezsprzecznie spełnioną obietnicę.

26 wrz 2021
Bartosz Turlejski

Przerwa w szczepieniach przeciw grypie

Ważna informacja! Ogłaszamy przerwę w realizacji akcji szczepień przeciw grypie dla seniorów w dniach od 27 września 2021 r. do 3 października 2021 r. Sytuacja związana jest z brakiem preparatu w hurtowniach farmaceutycznych i w związku z tym - z brakiem dostaw szczepionki do naszej placówki. O wszystkich zmianach i wznowieniu akcji będziemy Państwa informować na bieżąco.