16 paź 2021
Bartosz Turlejski

21 października odbędą badania densytometryczne

Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu oraz OsteoDENS zapraszają na badania densytometryczne w kierunku osteoporozy.  Odbędą się one w czwartek (21 października, 2020 roku) w godzinach od 9.00 do 18.00. Rejestrować możemy się telefonicznie lub osobiście w szpitalu.

11 paź 2021

Przerwa w szczepieniach przeciw grypie

Ważna informacja!

Ogłaszamy przerwę w realizacji akcji szczepień przeciw grypie dla seniorów w dniach od 12 października 2021 r. do 13 października 2021 r. Sytuacja związana jest z brakiem preparatu w hurtowniach farmaceutycznych i w związku z tym - z brakiem dostaw szczepionki do naszej placówki. Wznawiamy szczepienia z dniem 15 października w godzinach 10.00 – 14.00.

10 paź 2021

Równość i psychika

Kończą się czasy, gdy na ludzi z zaburzeniami umysłowymi patrzyło się z politowaniem i wyższością, a inwektywy typu „świr” czy „psychol” świadczą dziś raczej o słabości nadawcy, nie adresata. Skala zjawiska zatrważa i jasno sygnalizuje, że choroba psychiczna może dotkną każdego.

04 paź 2021
Michał Taciak

Profilaktyka, profilaktyka, profilaktyka!

Liczby nie kłamią, choć w tej sytuacji wolelibyśmy, żeby było inaczej. Każdego roku złowrogą diagnozę „rak” słyszy blisko 160 tysięcy Polaków, a niespełna 100 tysięcy chorych umiera.