BIPBIP

14 mar 2019
Aktualności
Agnieszka Natorska

Badanie satysfakcji pacjenta

Od 15.03.2019r. rozpoczynamy w naszym szpitalu badanie ankietowe satysfakcji pacjentów szpitalnych. Badanie będzie trwało do 31.12.2019r. i będzie odbywało się poprzez wypełnienie anonimowej i dobrowolnej ankiety przez pacjentów lub opiekunów prawnych osób hospitalizowanych. Chcemy w poszczególnych obszarach realizowanych usług poznać zdanie pacjentów, którzy faktycznie przebywali w szpitalu w Świnoujściu i odczuwają potrzebę podzielenia się z załogą własnym zdaniem co do jakości otrzymanych usług.

Dystrybucja ankiet odbywać się będzie poprzez pielęgniarki oddziałowe. Złożyć ankietę będzie można w świetlicy szpitalnej w wyznaczonym miejscu, w sekretariacie, w rejestracji lub przekazać personelowi. Ankieta nie będzie udostępniona elektronicznie. Wyniki poznamy w styczniu 2020 roku. 

12 mar 2019
Aktualności
Agnieszka Natorska

Podsumowanie Dnia Kobiet z cytologią w Zachodniopomorskiem

Ogólnopolska akcja Narodowego Funduszu Zdrowia „Dzień kobiet z cytologią” zorganizowana po to, by przypomnieć kobietom, z okazji ich święta, jak ważne dla ich zdrowia i życia jest badanie cytologiczne, okazała się strzałem w dziesiątkę! W naszym szpitalu, podczas dwugodzinnej akcji przebadało się 20 pacjentek. 

11 mar 2019
Aktualności
Agnieszka Natorska

Już wystarczy. Pomiędzy wolnością słowa a mową nienawiści w dyskursie

Jeden ze świnoujskich portali, który posiada techniczną możliwość zamieszczania niekontrolowanych przez administratorów, na pozór anonimowych komentarzy, w ostatnim czasie znacząco zwiększył ilość publikacji dotyczących miejskiego szpitala. Poruszane tematy na iswinoujscie – bo o ten portal chodzi – dotyczą zarobków personelu medycznego, dystrybucji publicznych pieniędzy czy obsługi pacjenta. Materiały przedstawione są w sposób jednostronny i każdorazowo krzywdzący: jeśli zarobki – to stanowczo za duże, jeśli pieniądze – to wydawane w niekontrolowany sposób.

Portal nie publikuje często informacji istotnych dla zdrowia pacjentów, choć informacje takie są przesyłane nie tylko ze Szpitala ale także poprzez rzecznika Urzędu Miasta, choćby jedna z ostatnich: odnośnie możliwości wykonania cytologii dla kobiet w dniu ich święta.

Kilka faktów, które mają prawdopodobnie wpływ na ten stan rzeczy:

  1. W dniu 28.02.2019r. w Sądzie Okręgowym w Szczecinie zapadł wyrok nakazujący właścicielowi portalu opublikowanie oświadczenia, w którym przeprasza Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. za publikowanie obraźliwych komentarzy (wyrok jest jeszcze nieprawomocny).
  2. Ruszyły kolejne sprawy o naruszenie dóbr osobistych szpitala przez osoby umieszczające obraźliwe komentarze pod adresem szpitala lub jego personelu na portalu iswinoujscie (publikacja przeprosin na własny koszt osoby szkalującej).
  3. Portal wykazuje się nierzetelnością publikując ten sam artykuł dwukrotnie w znacznych odstępach czasu, gdzie treść jest już nieaktualna a sama forma zbudowania artykułu powoduje kontrowersje:
    -
    publikacja w dniu 12.11.2018, 12:14:53 „Na wynagrodzenia szpital przeznacza ponad 60% swojego budżetu”,

    - publikacja w dniu 10.03.2019, 17:30:17 „Na wynagrodzenia szpital przeznacza ponad 60% swojego budżetu”.
  4. Redakcja portalu nie publikuje sprostowań. Do zamieszczonego na portalu artykułu „Co ma do ukrycia Zarząd Szpitala” (publikacja w dniu 28.10.2018, 19:30:17) wystosowano sprostowanie, z którego wynikało, iż redaktor minął się z prawdą. Sprostowanie nie ukazało się: zarząd wskazał, iż redaktor próbował wywierać nacisk - chodziło o pieniądze, które chciał otrzymać jeszcze przed zwrotem akt z sądu. Dlaczego nie ukazał się ciąg dalszy tej historii? Ostatecznie wskazano, że żądania portalu rodzą koszty ( i to niemałe dla spółki) i tak naprawdę niczego nie wnoszą.

Komu służy wybiórczość prezentowanych przez portal materiałów? Czy wywoływanie  negatywnych emocji w kontrowersyjnych materiałach nie służy wywołaniu agresji?

Dorota Konkolewska – prezes zarządu

10 mar 2019
Aktualności
Agnieszka Natorska

Akcja ratownicza - podziękowanie dla służb

Dziękuję zespołowi medycznemu Oddziału Pediatrycznego, który z takim oddaniem walczył w dniu 8 marca 2019r. o utrzymanie czynności życiowych małego 2 miesięcznego pacjenta oraz służbom technicznym Szpitala Miejskiego w Świnoujściu za szybką organizację i nadzorowanie transportu. Załodze Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i naszym sąsiadom z Niemiec za użyczenie płyty lotniska w Heringsdorf oraz służbom niemieckim za asystę naszego ambulansu. Dziękuję służbom Urzędu Miasta za wsparcie decyzji Szpitala o zmianie lądowiska (w związku z brakiem możliwości lądowania LPR w Świnoujściu z uwagi na warunki pogodowe). Dzięki pracy wielu ludzi nasz mały mieszkaniec dostał drugą szansę.

Prezes zarządu Dorota Konkolewska

08 mar 2019
Aktualności
Agnieszka Natorska

8 marca

Drogie Panie! ❤️Pamiętajcie o profilaktyce, dbajcie o siebie. Z akcji „Dzień Kobiet z cytologią” skorzystało dziś 20 pacjentek. Wszystkim naszym Pacjentkom i pracującym w szpitalu kobietom, życzymy zdrowia. 

Strona internetowa Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu wykorzystuje pliki cookie do obsługi strony oraz celów statystycznych. Korzystanie z witryny jest
jednoznaczne z zaakceptowaniem umieszczenia plików cookies w Pani(a) urządzeniu końcowym. W każdym momencie można zmienić te ustawienia.   Akceptuję