BIPBIP

Zachodniopomorski program profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów skóry na lata 2019-2021

Całkowita wartość projektu: 1.234.788,00 zł

Kwota przyznanego dofinansowania 1.173.048,60 zł

Kwota przyznanego dofinansowania z Europejskiego Funduszu Społecznego 1.049.569,80 zł

Realizowany projekt jest zgodny z RPZ WZ pn.: „Profilaktyka i wczesne wykrywanie nowotworów skóry na lata 2019-2021” i stanowi jego bezpośrednią implementację. Realizowany program polityki zdrowotnej dotyczy profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów skóry i wpisuje się w priorytet zdrowotny uwzględniony w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 27 lutego 2018 r. (Dz.U. 2018, poz. 469) „zmniejszenie zachorowalności i przedwczesnej umieralności z powodu: nowotworów złośliwych”.

Pierwszy moduł programu będą stanowiły działania informacyjno-promocyjne. Zostanie przeprowadzona kampania informacyjna skierowana do mieszkańców, a w szczególności populacji docelowej osób w wieku aktywności zawodowej, zachęcająca do aktywnego udziału w programie.

Drugi moduł to działania informacyjno-edukacyjne prowadzone wśród osób uczestniczących w programie, w tym personelu medycznego.

Trzeci moduł to działania informacyjno-szkoleniowe dla personelu medycznego. W zakresie tej części modułu merytorycznego związanego planowane są spotkania dla pielęgniarek i lekarzy POZ.

Czwarty moduł programu będą stanowiły podstawowe badanie przesiewowe w kierunku wykrycia nowotworów skóry, poprzedzone rekrutacją uczestników do badania.

Podstawowe badanie dermatologiczne będzie przeprowadzane wśród osób, które po uczestnictwie w działaniach z zakresu edukacji zdrowotnej oraz praktycznym zastosowaniu uzyskanej wiedzy wyrażą zainteresowanie uzupełniającą diagnostyką w tym kierunku. Piąty moduł będą stanowiły pogłębione badania, wykonywane przez lekarza dermatologa z wykorzystaniem dermatoskopu. Badanie zostanie wykonane wśród uczestników programu, u których wykryto podejrzane zmiany skórne wymagające pogłębionej diagnostyki. Program będzie realizowany na terenie całego województwa za pośrednictwem wybranych placówek POZ.

Już wkrótce akcja informacyjno-edukacyjna i spotkania jak zapobiegać nowotworom skóry, jak rozpoznawać zmiany skórne, gdzie zgłosić się na badania. Obserwujcie nas.

Broszurka - Profilaktyka i wczesne wykrywanie nowotworów skóry
Strona internetowa Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu wykorzystuje pliki cookie do obsługi strony oraz celów statystycznych. Korzystanie z witryny jest
jednoznaczne z zaakceptowaniem umieszczenia plików cookies w Pani(a) urządzeniu końcowym. W każdym momencie można zmienić te ustawienia.   Akceptuję