BIPBIP

Szpital Miejski im. Jana Garduły prowadzi cykl działań mających na celu promocję zdrowia psychicznego. Zadanie to realizowane jest we współpracy z Urzędem Miasta Świnoujście, który  odpowiada za program ochrony zdrowia psychicznego w Świnoujściu.

W drugiej połowie roku 2016 promocja zdrowia psychicznego i zapobieganie zaburzeniom psychicznym skoncentrowana jest na zachowaniach suicydalnych młodzieży, a jej celem głównym jest zapobieganie samobójstwom wśród młodzieży.

Promocja zdrowia psychicznego będzie zwracała uwagę na zachowania i sygnały ostrzegawcze pozwalające wzbudzić czujność otoczenia, będzie uczyła odpowiedniej reakcji skutecznego ratunku dla potencjalnych samobójców, bowiem wspieranie osoby myślącej o samobójstwie jest niezwykle trudne. Cała odpowiedzialność nie powinna spoczywać na barkach tylko najbliższych. Profesjonalna pomoc to najskuteczniejsza droga do uratowania życia bliskiej nam osoby.  

Profilaktyka zachowań suicydalnych pilotażowo wdrożona zostaje w świnoujskich szkołach, które przyjęły zaproszenie jej realizacji zarówno wśród uczniów jak i ich rodziców. Kolejno zorganizowana zostanie konferencja nt charakterystyki zachowań suicydalnych oraz form pomocy na terenie Świnoujścia, ze szczególnym uwzględnieniem Centrum Zdrowia Psychicznego Szpitala Miejskiego.

Inaugurację tej edycji projektu promocji zdrowia psychicznego i zapobiegania zaburzeniom psychicznym przewidziano w dniu Międzynarodowego Dnia Zdrowia Psychicznego tj. 10 października br.

Strona internetowa Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu wykorzystuje pliki cookie do obsługi strony oraz celów statystycznych. Korzystanie z witryny jest
jednoznaczne z zaakceptowaniem umieszczenia plików cookies w Pani(a) urządzeniu końcowym. W każdym momencie można zmienić te ustawienia.   Akceptuję