BIPBIP

To wielki powód do dumy dla każdego pracownika Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu. Ministerstwo Zdrowia oficjalnie przyznało placówce Certyfikat Akredytacyjny. Prestiżowe wyróżnienie otrzymaliśmy po raz pierwszy w historii!

Działający w Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia (jednostka została powołana przez Ministerstwo Zdrowia w 1994 roku i działa w Krakowie) Ośrodek Akredytacyjny realizuje „Program Akredytacji Szpitali”, w ramach którego niezależni wizytatorzy dokonują oceny funkcjonowania jednostek. Akredytację otrzymują tylko nieliczne placówki.

Świnoujski szpital akces do projektu zgłosił w 2019 roku. W czerwcu tego roku placówkę wizytowali przedstawiciele Ośrodka Akredytacyjnego. Przedstawiciele komisji sprawdzali dokumentację medyczną oraz sposób pracy poszczególnych oddziałów.

- O tym, że otrzymaliśmy ocenę, która kwalifikowała nas do akredytacji dowiedzieliśmy się już w ostatnich dniach czerwca. Teraz otrzymaliśmy oficjalny certyfikat - tłumaczy Dorota Konkolewska, prezes Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu - Certyfikat to osiągnięcie wszystkich pracowników szpitala; także przyszpitalnych placówek tj. Laboratorium oraz Centrum Zdrowia Psychicznego - dodaje.

Doceniono m.in. standardy medyczne, opieki nad pacjentami, farmakoterapię, a także sposób radzenia sobie ze zdarzeniami niepożądanymi. Pozytywną ocenę zyskał zarówno pion medyczny placówki jak i część administracyjno-techniczna. 

Dodajmy, że akredytacja to nie tylko prestiż, ale także szansa na pozyskanie większych funduszy w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

 

Strona internetowa Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu wykorzystuje pliki cookie do obsługi strony oraz celów statystycznych. Korzystanie z witryny jest
jednoznaczne z zaakceptowaniem umieszczenia plików cookies w Pani(a) urządzeniu końcowym. W każdym momencie można zmienić te ustawienia.   Akceptuję