12 łóżek do intensywnej terapii z materacami trafiło do Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu. To większość z 35 łóżek, które Zbigniew Bogucki, wojewoda zachodniopomorski przekazał szpitalom w naszym województwie.

Łóżka pochodzą ze szpitala tymczasowego. Teraz będą służyć pacjentom leczonym z powodu innych schorzeń niż COVID-19. Przypomnijmy, że koszt każdego takiego łóżka to ponad 10 tysięcy złotych. Sprzęt został przetransportowany przez 8. Flotyllę Obrony Wybrzeża.

- Bardzo dziękujemy za ten sprzęt. To kolejne wsparcie dla naszej placówki - mówi Dorota Konkolewska, prezes Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły - Wkrótce szpital otrzyma również nową instalację tlenową. Chodzi o wymianę zbiornika dwutonowego na sześciotonowy. Sprzęt ten będzie potrzebny jeżeli sytuacja związana z epidemią ulegnie pogorszeniu - dodaje.