W środę (5 maja) o g. 12 uruchomiony został Punkt Szczepień Powszechnych w Miejskim Domu Kultury. Medycy informują, że jest sporo wolnych dawek i apelują do pracodawców: zachęcajcie pracowników do rejestracji w PSP już teraz!

Punkt Szczepień Powszechnych przy ul. Matejki 11 obsługuje kadra Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły oraz Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej. - W tym tygodniu do PSP trafiło 1000 dawek szczepionki AstraZeneca. W przyszłym tygodniu również otrzymamy taką samą ilość preparatu wspomnianej firmy - podaje Dorota Konkolewska, prezes Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu.

Medycy obsługujący w punkcie szczepień apelują do pracodawców, żeby zachęcali swoich pracowników do szczepienia w punkcie bez względu na wiek czy narodowość.

- Pozostają wolne dawki. Nie chcemy, żeby się zmarnowały. Hotele zatrudniają wiele osób. W naszym mieście pracuje także wielu obcokrajowców. Czasami nie wiedzą, że oni również mogą zostać zaszczepieni jeżeli posiadają zatrudnienie. Zachęcamy więc wszystkich do rejestracji w PSP. Im szybciej zaszczepimy populację Świnoujścia, tym szybciej wrócimy do normalności - dodają nasi rozmówcy.

Jak się zarejestrować w PSP?

Punkt znajduje się w Miejskim Domu Kultury przy ul. Matejki 11. Do szczepienia obowiązuje rejestracja poprzez:

1. Bezpłatną infolinię 989

Można to zrobić samemu lub zostać zapisanym przez kogoś bliskiego z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego.

2. Wysłanie SMS-a pod numery telefonów:

+48 664 908 556

W sms należy wpisać hasło: SzczepimySie

3. e-Rejestrację na stronie: www.pacjent.gov.pl. W tym przypadku niezbędny jest tzw. profil zaufany lub dowód elektroniczny.

4. Od 6 maja, w godz. 12-17 można rejestrować się lokalnie, w naszym PSP pod numerami telefonów: 572 874 261, 572 874 258. Uwaga! Do chwili uruchomienia telefonów lub problemów z połączeniem się zachęcamy do rejestrowania się poprzez wcześniej wspominane: infolinię, SMS-y oraz e-rejestrację. Jeżeli nie uda się Państwu dodzwonić, to pracownicy oddelegowani do pracy w PSP będą oddzwaniać.