Urolog dr Mateusz Czajkowski rozpocznie pracę w Szpitalu Miejskim im. Jana Garduły w Świnoujściu 22 maja. Lekarz będzie m.in. przeprowadzał małoinwazyjne zabiegi leczenia kamicy nerkowej, przerostu gruczołu krokowego oraz diagnostykę i leczenie krwiomoczu.

Dr Mateusz Czajkowski jest absolwentem Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, rezydentem oraz doktorantem Katedry i Kliniki Urologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Czynnie uczestniczy w konferencjach naukowych w kraju oraz zagranicą. Jest również autorem oraz współautorem ponad 40 prac naukowych. Odbywał staże w renomowanych ośrodkach klinicznych w kraju i za granicą m.in. w Hospital Gregorio Maranon w Madrycie oraz Sana Klinikum w Hof. Jego głównym zainteresowaniem są choroby prącia, urologia rekonstrukcyjna oraz endoskopia urologiczna. Uczestniczył w licznych kursach z zakresu endoskopowego leczenia kamicy nerkowej w kraju i za granicą. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Urologicznego i European Association of Urology.

Lekarz jest także opiekunem Studenckiego Koła Naukowego przy Klinice Urologii. Pod jego kierownictwem studenci prezentują swoje prace na licznych konferencjach naukowych. W czasie wolnym, jako kapitan drużyny Sekcji Sportowej Piłki Nożnej GUMed oraz drużyny piłkarskiej Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku, odnosi liczne sukcesy na szczeblu krajowym i międzynarodowym. Od 2020 roku sprawuje również funkcję prezesa Klubu Uczelnianego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

W świnoujskim szpitalu dr M. Czajkowski będzie udzielał porad z zakresu urologii ze szczególnym uwzględnieniem kamicy nerkowej, przerostu gruczołu krokowego oraz chorób prącia. Przeprowadzał będzie także małoinwazyjne zabiegi leczenia kamicy nerkowej, przerostu gruczołu krokowego oraz diagnostykę i leczenie krwiomoczu.

Pracę w naszej placówce rozpocznie 22 maja. Do załogi szpitala oprócz dr Mateusza Czajkowskiego ma dołączyć wkrótce kolejny urolog. O szczegółach będziemy informować.