BIPBIP

Lek. spec. Dorota Subicka została nowym ordynatorem Oddziału Pediatrycznego oraz Oddziału Neonatologii w Szpitalu Miejskim im. Jana Garduły w Świnoujściu. Jest laureatką plebiscytów na najpopularniejszego lekarza. Pracowała i kierowała różnymi oddziałami w szpitalach w Szczecinie, Pyrzycach i Kamieniu Pomorskim.

Dorota Subicka pochodzi ze Świnoujścia. Tutaj ukończyła Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I. Tata Janusz przez wiele lat był komendantem Portowej Straży Pożarnej. Zginął w katastrofie promu MF Jan Heweliusz. Mama Aurelia do dzisiaj mieszka w Świnoujściu.

- Los tak się potoczył, że chociaż zamieszkałam w Kamieniu Pomorskim, to dzisiaj wracam do korzeni - mówi lek. spec. pediatrii i neonatologii  Dorota Subicka.  

W świnoujskim szpitalu dyżuruje od dwóch lat, ale wcześniej związana była z placówkami w innych rejonach województwa. Ukończyła Pomorską Akademię Medyczną w Szczecinie. Pracę rozpoczynała w Klinice Chorób Dzieci przy ul. Unii Lubelskiej. Dyplom specjalisty uzyskała po egzaminie końcowym w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Przez wiele lat pracowała w dawnym Szpitalu Kolejowym w Szczecinie. Później była ordynatorem Oddziału Noworodkowego w 109 Szpitalu Wojskowym w Szczecinie, Oddziału Noworodków w Szpitalu Powiatowym w Pyrzycach, a od 2012 roku pracowała w szpitalu w Kamieniu Pomorskim, gdzie kierowała Odziałem Pediatrii i Oddziałem Neonatologii.

W latach 2015-2019 wygrywała plebiscyty Głosu Szczecińskiego na najpopularniejszego lekarza w regionie. Za swoje osiągnięcia uzyskała również w 2016 roku wyróżnienie od marszałka województwa zachodniopomorskiego. Teraz będzie kierować pracami dwóch oddziałów w świnoujskim szpitalu.

- To zawsze jest duże i fascynujące wyzwanie. Każdy szpital jest inny i z doświadczenia wiem, że początki bywają trudne. W świnoujskim szpitalu jest świetny, wykształcony i wykwalifikowany zespół pielęgniarek i oddziałowych. Będziemy się starać uzupełniać kadrę lekarską. Potrzebujemy na pewno więcej medyków, którzy będą mogli pełnić dyżury -  dodaje nasza rozmówczyni.

Dodajmy, że D. Subicka jest mamą dwóch córek: 18-letniej Oli i 13-letniej Zuzi. - Poza pacjentami są one dla mnie całym moim światem - mówi. Lubi podróże, nurkowanie, aktywne spędzanie wolnego czasu. Największą pasją pozostaje jednak jej praca.

Stanowisko ordynatora Oddziału Pediatrycznego i Oddziału Neonatologii obejmie po lek. med. Renacie Panowek-Brzezowskiej, które zrezygnowała z funkcji. Pani Renacie jeszcze raz dziękujemy za lata świetnego kierowania oddziałami i życzymy powodzenia w związku z nowym przedsięwzięciem, a za panią Dorotę trzymamy kciuki. Na pewno świetnie pokieruje pracą oddziałów.

Strona internetowa Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu wykorzystuje pliki cookie do obsługi strony oraz celów statystycznych. Korzystanie z witryny jest
jednoznaczne z zaakceptowaniem umieszczenia plików cookies w Pani(a) urządzeniu końcowym. W każdym momencie można zmienić te ustawienia.   Akceptuję