Do tej pory Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu podał 3112 dawek szczepionek przeciw COVID-19. W tym tygodniu kolejna pula preparatu Pfizera zostanie dostarczona do naszej placówki w środę. Nadal posiadamy szczepionki firmy AstraZeneca, których, z różnych powodów, nie mogliśmy podać niektórym nauczycielom.

W zeszłym tygodniu kontynuowaliśmy zarówno szczepienia seniorów, osób z „grupy zero” jak i nauczycieli. Jeżeli chodzi o tych ostatnich, to w naszej placówce spośród 565 zgłoszonych zaszczepiliśmy 470 pierwszą dawką preparatu AstraZeneca. 95 nauczycieli nie mogło przyjąć szczepionki z uwagi na różne okoliczności: przeciwwskazania, chorobę, kwarantannę. - Preparat czeka. Zaszczepimy tych nauczycieli, gdy nie będzie już przeciwwskazań - tłumaczą medycy ze świnoujskiego szpitala.

Obecnie placówka oczekuje na kolejne wytyczne Ministerstwa Zdrowia dotyczące dalszego przebiegu Narodowego Programu Szczepień. Wedle dotychczasowych zapowiedzi w drugiej połowie marca mają rozpocząć się szczepienia służb mundurowych oraz osób w wieku 60-65 lat.