BIPBIP

Grupa pracowników Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu prowadzi szczepienia wyjazdowe. - Szpitalną karetką jeździmy do osób, które nie mogę dotrzeć do naszej placówki - mówią nasi rozmówcy.

 

Przypomnimy, że w ramach konkursu Narodowego Funduszu Zdrowia świnoujski szpital został wybrany do grona podmiotów realizujących szczepienia przeciw COVID-19 przez zespół wyjazdowy. Chodzi o wyjazdy do osób, które nie mogą zgłosić się do punktu szczepień - unieruchomionych w łóżku, niepełnosprawnych ruchowo.  

W skład zespołu wchodzi lekarz, pielęgniarka, asystent medyczny oraz kierowca. Medycy zabierają  ze sobą m.in. zestaw przeciwwstrząsowy dla pacjenta, środki ochrony osobistej, środki do dezynfekcji.

- Szczepionki przewozimy w specjalnym termosie chłodzącym, w którym możemy kontrolować temperaturę. Preparat powinien być przechowywany w warunkach tzw. „zimnego łańcucha”, czyli w temperaturze między +2 a +8 stopni - tłumaczy Wiesława Kosińska, naczelna pielęgniarka w Szpitalu Miejskim im. Jana Garduły w Świnoujściu.

Strona internetowa Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu wykorzystuje pliki cookie do obsługi strony oraz celów statystycznych. Korzystanie z witryny jest
jednoznaczne z zaakceptowaniem umieszczenia plików cookies w Pani(a) urządzeniu końcowym. W każdym momencie można zmienić te ustawienia.   Akceptuję