W ramach 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Szpital Miejski im. Jana Garduły zebrał 5 948 złotych, 44 euro, 120 koron szwedzkich oraz cztery korony czeskie. - Wszystkim, którzy wrzucili pieniądze zarówno do puszek stacjonarnych naszego szpitala, jak i w każdy inny sposób pomagali WOŚP, serdecznie dziękujemy - mówią pracownicy placówki.

Finał z głową - takie było hasło zbiórki. W tym roku WOŚP zbiera pieniądze na oddziały dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Deklarowana kwota tegorocznej akcji to ponad 127 milionów złotych. Ostateczną sumę poznamy 7 kwietnia w Światowy Dzień Zdrowia. W Świnoujściu licznik zatrzymał się na razie na 124 tysiącach złotych, ale ta suma będzie większa po rozliczeniu aukcji na Allegro. Podsumowania członkowie sztabu świnoujskiego WOŚP dokonają tradycyjnie w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Stefana Flukowskiego.

- Od lat WOŚP pomaga naszemu szpitalowi. Urządzenia z serduszkiem zasiliły m.in. Oddział Noworodkowy, Oddział Pediatryczny, czy Izbę Przyjęć. Orkiestra mobilizuje ludzi. Zachęca do wspólnego działania. Nie mamy żadnych wątpliwości, że zarówno nasz szpital jak i wiele innych w całej Polsce, zawdzięcza wiele dobrego akcji Jurka Owsiaka. To sprzęt, który ratuje zdrowie i życie ludzi - mówią w świnoujskiej placówce.

Dodajmy, że w tym roku szpital tradycyjnie aktywnie włączył się w akcję. W ramach WOŚP laboratorium przez cały tydzień oferowało darmowe badania profilaktyczne, Centrum Zdrowia Psychicznego urządziło warsztaty malarskie dla swoich pacjentów, a w dniu finału w szpitalnym namiocie w Amfiteatrze im. Marka Grechuty można było nie tylko skorzystać z oferowanych przez placówkę badań, ale i obejrzeć, a nawet sprawdzić jak działa sprzęt medyczny. Młodzi goście stoiska mogli pozować do zdjęć w stroju medyka i dostać maskotkę.

- Ten finał był wyjątkowy, bo odbywał się w czasach pandemii i sanitarnego reżimu. Tym bardziej jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy skorzystali z naszego zaproszenia i wsparli szczytną ideę - dodaje Dorota Konkolewska, prezes Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu.