Nasz szpital przejął czasową opiekę nad pacjentem zakażonym wirusem SARS-CoV-2, bowiem oddziały zakaźne placówek w Szczecinie oraz Koszalinie nie miały miejsc dla pacjentów zakaźnych.  W związku z sytuacją w szpitalu podjęto działania zapewniające  bezpieczeństwo epidemiczne pozostałych chorych i personelu. Zmieniliśmy tryb przyjmowania pacjentów na Oddziale Internistycznym.

Po obserwacji przyrostu zachorowań na COVID-19 wiedzieliśmy, że taki moment może nadejść. Nasi lekarze i personel w sytuacjach nagłych zapewniają czasową opiekę osobom zakażonym SARS-CoV-2. Procedury postępowania w takich przypadkach wdrażamy natychmiastowo, a działania koordynujemy m.in. z Wojewódzkim Sztabem Zarządzania Kryzysowego i Sanepidem. Zgłosiliśmy problem braku możliwości przekazania pacjenta z uwagi na brak miejsc i już po godzinie dostaliśmy informację , że podwojono liczbę łóżek w szczecińskiej placówce, a pacjent może do nich trafić na leczenie w godzinach popołudniowych.

W związku z koniecznością zachowania bezpieczeństwa pacjentów obciążonych osoby mogące kontynuować leczenie ambulatoryjne zostały wypisane z Oddziału Internistycznego.  Na ten oddział przez  kilka dni przyjmowani będą tylko pacjenci w trybie nagłym (tj. ratowania zdrowia i życia). Sytuacja  jest chwilowa i zaraz wróci do normy.

Statystyki zachorowań w naszym kraju jednoznacznie wskazują, że należy liczyć się z tym, że w najbliższym czasie będzie pojawiało się więcej osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Chcemy uspokoić naszych pacjentów i mieszkańców. Dla nas jest to normalna praca. Personel szpitala jest przygotowany na to, żeby zapewniać opiekę osobom zakażonym wspomnianym wirusem w przypadku problemów zewnętrznych, do czasu przetransportowania do innego szpitala.